Denník N

Predsedníčka súdu je chudera a Harabin chudák. Aj o tom bol dnešný súd

Štefan Harabin a predsedníčka Súdnej rady Jana Bajánková, ktorá so svojím disciplinárnym návrhom neuspela.
Štefan Harabin a predsedníčka Súdnej rady Jana Bajánková, ktorá so svojím disciplinárnym návrhom neuspela.

Disciplinárne konanie so Štefanom Harabinom sa opäť nezaobišlo bez invektív. No opäť je po ôsmich hodinách víťazom bývalý prvý muž justície. Tentoraz ho súd nepotrestal ani za výroky na šéfku Najvyššieho súdu.

Štefan Harabin sa cítil ako znásilnená žena, ktorá volala o pomoc všetkých naokolo, no žiadna neprichádzala. Keď potom v obrane uhryzla násilníka do ucha, tak má byť potrestaná ona a nie násilník.

Aj to odznelo na dnešnom disciplinárnom súde a aj tak sa Harabin snažil vysvetliť, prečo o šéfke Najvyššieho súdu povedal, že je svojím spôsobom chudera. Cítil sa už totiž šikanovaný. A keďže disciplinárny senát mal pochybnosti o tom, ako to naozaj s týmto výrokom Harabin myslel, tak ho spod návrhu oslobodil.

Tentoraz návrhu čelil Harabin od šéfky Súdnej rady Jany Bajánkovej. Tá sa zrejme odvolá. Celkovo Harabin čelí šiestim disciplinárnym návrhom. Oslobodzujúce verdikty si vypočul zatiaľ v štyroch prípadoch, všetky nie sú právoplatné.

Namiesto trestu má dostať Nobelovu cenu

Viac ako osem hodín sa dnes pretriasali na súde Harabinove výroky zo septembra 2015. Nepovedal o nej len to, že je chudera, ale aj to, že sa jej môže za chvíľu stať, že skončí na psychiatrii. Ako dodal, nemyslel to však ako urážku na ňu. On ju vlastne chcel varovať, aby nedala na politikov, pretože ako bývalý prvý muž justície vie, ako to chodí a o čo sa politici snažia. Namiesto disciplinárneho návrhu by mu mala skôr byť „udelená Nobelova cena za statočnosť na obranu sudcovského stavu“, povedal pred vyhlásením rozsudku.

Po slovách o oslobodení reagoval, že to nie je o výhre Harabina, ale o víťazstve

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Nová kniha: Harabin. Zrodil ho Mečiar, vytiahol Fico, konkuruje Kotlebovi

Kúpiť knihu

Disciplinárky s Harabinom

Teraz najčítanejšie