Film Cuky Luky nie je najlepšia komédia od Päťdesiat odtieňov sivej

Novinka v našich kinách ukazuje dve odlišné postavy od známych televíznych postavičiek.

„Najlepšia komédia od Päťdesiat odtieňov sivej,“ nemá problém zacitovať vymyslenú recenziu Denníka En trailer snímky Cuky Luky Film. Pravý Denník N by sa chcel pod ten citát podpísať, no má k nemu hneď niekoľko výhrad.

Je fajn, že si film zo seba otvorene uťahuje. Už len tým sa dostáva pred spomínané softporno či evitovku Všetko alebo nič. Otázna je úroveň a miera toho nadhľadu a to, že ju nie vždy vieme z plátna jasne prečítať.

Napríklad sa zdá byť jasné, že absurdný twist v deji je súčasťou žánru crazy komédie. Inde zase máte dojem odkazu na kontroverzný film Cooltúra Mira Rema, no váhate, či si to tam trochu nedomýšľate.

A kde humor stojí na tom, že sa niekto zajakáva, je to gay či vegetarián, tam neviete, na čom ste a musíte sa pýtať: je to klišé, paródia naň, post-irónia?

Facebookový fanklub

Cuky Luky vo filme sú dve odlišné postavy od známych figúr z markizáckej skeč-šou Kredenc, či z neskorších šotov banky, z ktorých sa stal virál nášho internetu.

V podarených krátkych scénkach kabelkami ovešané, kozmetikou posadnuté a botoxom napichané pipiny a zlatokopky, čo delia svoj čas medzi fitnescentrá a výpredaj vo vysnenom Parndorfe, s typickým bratislavským afektom bojovali s nadváhou, snažili sa omladnúť či šnupali lajnu kokosu.

Rastúcemu fanklubu na internete ponúkali rozoznateľnú a najmä vtipnú paródiu na mojsejovskú sedlačinu s hláškami, čo zľudoveli a nakopli celú vlnu imitátorov. Príkladom je amatérska Cuky Luky Duky šou, ktorá má na YouTube ešte viac pozretí než originál.

Posmelené úspechom sa herečky Petra Polnišová a Zuzana Šebová s producentom Danom Danglom rozhodli vyslyšať dlhoročné volanie po nenáročnej domácej komédii. Pochopili, že dlhý film neurobí skečovitá paródia na jeden ženský afekt.

Namiesto dvoch rovnocenne plochých postáv tu máme

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Filmové recenzie

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |