Harabinove polopravdy, alebo čo nedopovedal

Bývalý predseda Najvyššieho súdu na disciplinárkach tvrdí, že je šikanovaný aj tým, že je v jeho kancelárii 30 stupňov. Pred pár rokmi, keď ešte Harabin viedol Najvyšší súd, stíhal disciplinárne sudcu Gavalca za to, že upozornil úrady na to, že majú v kanceláriách zlé pracovné podmienky.

Štefan Harabin. Foto – TASR

„Čo Harabin povedal, vždy je a bude pravda,“ povedal na poslednom disciplinárnom konaní sám o sebe sudca Najvyššieho súdu. Štefan Harabin dodal aj to, že by nikdy nemohol byť advokátom, pretože nedokáže klamať. Pri bližšom pohľade na jeho výroky počas disciplinárok je však zrejmé, že jeho svedectvá často nie sú úplné. Povie A, no nedopovie B. Tu je niekoľko príkladov.

Najmenšiu kanceláriu zdedil po Karabínovi

Bývalý predseda Súdnej rady a Najvyššieho súdu hovorí v poslednom čase veľa o tom, ako ho šikanujú. „Nikomu neprajem, aby bol takto šikanovaný, ale ja to prežijem,“ vyhlásil aj v utorok. Predložil aj niekoľko príkladov. Napríklad aj to, že skončil v najmenšej kancelárii celého súdu. Je pravda, že Harabin pracuje v malej kancelárii, do ktorej sa sotva zmestia všetky spisy.

Èlenovia trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu v pondelok 14. septembra 2015 v Bratislave rozhodli na svojom dnešnom mimoriadnom zasadnutí o odvolaní svojho predsedu Štefana Harabina. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption ***
Foto – TASR

Nepovedal však, že je to kancelária nebohého sudcu Milana Karabína, ktorý v nej skončil po nástupe Harabina na čelo Najvyššieho súdu. Nepovedal ani to, že ,sťahovanie‘ do menších kancelárií je na Najvyššom súde bežnou praxou, ktorá sa tam presadila, keď práve on súdu šéfoval. Svoje o tom vedia sudkyňa Elena Berthotyová aj Igor Belko či Juraj Kliment. Sťahovali sa potom, čo sa verejne ozvali proti Harabinovi. Keď sa ho vtedy novinári na tieto opatrenia pýtali, odpovedal, že všetky rozhodnutia sú v súlade so zákonom.

Chýbajú mu prednášky

Ďalším dôkazom šikany zo strany predsedníčky Najvyššieho súdu Daniely Švecovej je podľa Harabina to, že mu zakázala prednášať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |