Newsfilter: Gašpar znova konšpiroval a naznačil, že sa blíži jeho koniec v polícii

Policajný prezident reagoval na protikorupčný pochod, Smer ide po Matovičovi a nitriansky biskup ide skúmať Tisa + krátke správy, zaujímavé články, status dňa a nový Shooty.

Foto – tasr

Správy dňa vyberal a komentoval Roman Pataj

1. Gašpar reagoval na protikorupčný pochod

Tibor Gašpar sa nebude uchádzať o funkciu policajného prezidenta, ak sa zmení spôsob jeho výberu a o jeho výbere už nebude rozhodovať len minister vnútra. Práve to sa snaží dosiahnuť Most-Híd, vládna koalícia s konkrétnym plánom na zmenu zatiaľ neprišla. Gašpar zároveň tvrdí, že o konci vo funkcii uvažoval už po voľbách v marci 2016.

Povedal to na tlačovke, na ktorej reagoval na utorňajší protikorupčný pochod. Hoci mu internet za jeho výkon počas nej vynadal, nie všetko bolo zlé.

Najskôr skúsil vyzerať dobre…

Štvrtkové predstavenie sa začalo oznamom o dvoch odhalených prípadoch korupcie.

– V prvom chcela akási firma fľašou whisky, sladkosťami a piatimi tisíckami priamo v jeho kancelárii podplatiť rektora Akadémie ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši. Rektor sa vzápätí obrátil na políciu, za čo mu patrí uznanie. Úplatkár je od 12. apríla obvinený. Za nepriamu korupciu mu hrozia najviac dva roky.

– V druhom prípade ktosi 2. decembra 2016 havaroval a niekto iný mu na druhý deň sľúbil, že mu za 10-tisíc vybaví antedatovanú poistnú zmluvu, aby poisťovňa preplatila škodu. Horná sadzba tri roky.

K týmto dvom úspechom jedna poznámka: Je správne, že sa Gašpar snaží informovať aj o takýchto drobnostiach. Lenže v spoločnosti, ktorá podozrieva svojich politikov z najhoršieho, budú podobné príklady ešte dlho vyvolávať hnev, že na Slovensku na korupciu môžu doplatiť len malé ryby.

Potom Gašpar vysvetľoval, prečo si myslí, že nemá dôvod odstúpiť, k čomu ho organizátori pochodu vyzvali. Opakoval, že korupcia je ťažko odhaliteľná (naozaj je), že pomôcť musia aj občania jej nahlasovaním (naozaj musia) atď.

Dokonca pri tom zaútočil na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |