Denník N

Drucker: Neodchádzam, chcel by som tu sedieť aj o rok

Tomáš Drucker. Foto N – Vladimír Šimíček
Tomáš Drucker. Foto N – Vladimír Šimíček

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker chce tento rok rekonštruovať viaceré nemocnice, pripravuje aj ich oddlžovanie.

Posledný mesiac ho kritizoval premiér Robert Fico (Smer), pred pár dňami aj prezident Andrej Kiska. Premiér za to, čo pripravovala štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa, prezident za to, že ľudia ešte necítia zmeny v zdravotníctve, aj keď podľa neho už uplynulo dosť času, čo je vo funkcii.

Teraz ohlasuje minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru) výrazné zmeny, ktoré by už pacienti pocítiť mali. Chce napríklad zrekonštruovať viaceré nemocnice a nakúpiť do nich prístroje. Má na to pripravených vyše 50 miliónov eur.

„O rok by som tu ešte chcel sedieť,“ povedal Drucker a odmietol tak špekulácie o svojom odchode z ministerstva zdravotníctva. „Neodchádzam,“ povedal. „Teda zatiaľ o tom neviem,“ dodal.

Nové prístroje aj krajšie nemocnice

Podľa Druckerových plánov by tento rok mala prejsť rekonštrukciou Detská fakultná nemocnica v Bratislava. Mal by sa v nej dobudovať urgentný príjem, chirurgicko-intenzívny pavilón, ubytovanie pre rodičov aj centrum jednodňovej chirurgie, ako aj v nej vymeniť okná a výťahy.

Minister by chcel, aby sa rekonštukcia rozbehla v tomto roku a dokončila zrejme na budúci rok alebo až v roku 2019.

Detská fakultná nemocnica by mala dostať aj nové prístroje. Ministerstvo nešpecifikovalo ktoré, dodalo len, že pôjde o „širokú obnovu zdravotnej techniky“.

Kompletnou rekonštrukciou by malo prejsť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie