Denník N

Aló presidente na TA3

FOTO - TASR
FOTO – TASR

Debata bez súpera má výhodu. Ficovi v nej prejde aj neustále opakovaná nepravda.

Autor pôsobí v Inštitúte SGI na projekte Demagog.SK

Demagog.SK pravidelne kritizuje fakt, že výsostné právo diskutovať s predsedom vlády majú výhradne Béla Bugár a Ján Figeľ.

Kritike čelia aj časté monológy Roberta Fica, pri ktorých mu často neoponuje ani moderátor. Čo však hovoriť a písať vo chvíli, keď premiér „diskutuje” so svojím ministrom.

Chýba kontrola

O dominancii predsedu vlády v relácii nad jeho ministrom svedčí aj fakt, že Peter Žiga počas celej relácie povedal len tri faktické výroky, kým jeho šéf až päťkrát viac.

Jednou z príjemných výhod debatovania bez súpera je premlčanie zjavnej, či dokonca už niekoľkokrát opakovanej nepravdy. Vyhlásenie premiéra, že jeho vlády neprivatizovali absolútne nič, nie je pravdivé, na čo Demagog.SK upozorňuje už niekoľko rokov.

Vo februári 2010 Fico odobril predaj prešovskej teplárne, ktorá bola majetkom košickej teplárne a na čele ktorej sedel nominant Smeru. Podpísanie memoranda o porozumení s nemeckou spoločnosťou Deutsche Telekom o predaji 49 percent akcií Slovak Telekomu, teda vytvorenie priestoru na privatizáciu, taktiež nehovorí o absolútnom odmietnutí privatizácie štátneho majetku.

O Slovenských elektrárňach na hraniciach korektnosti

Absentujúca opozícia v relácii prirodzene umožnila Robertovi Ficovi hovoriť o privatizácii Slovenských elektrární spôsobom, ktorý je na hranici korektnosti.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie