Diaľnica pri Žiline bude končiť v poli ešte o niekoľko mesiacov dlhšie, ako sa čakalo

Najprv vyrobili meškanie a povedali, že tender nestíhajú. Po piatich mesiacoch diaľničiari uznali, že tender urobia.

Tunel Žilina, ktorý je súčasťou diaľnice D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka, počas slávnostného prerazenia. Foto – TASR

To, že rozostavaná diaľnica pri Žiline skončí v poli, je už nejaký čas isté. Najnovšie je isté aj to, že sa na úsek za približne 400 miliónov eur šoféri budú môcť iba z diaľky pozerať ešte dlhšie, než sa pôvodne predpokladalo.

Je to preto, že D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka má byť hotová v druhej polovici budúceho roka, no privádzač k nej, ktorého stavba trvá približne dva roky, až teraz púšťajú do tendra. Rozhodnutie prišlo po niekoľkomesačnom čakaní, počas ktorého sa rátalo s tým, že súťaž už nebude, pretože sa jednoducho nestíha. Zákazku mali automaticky robiť firmy okolo Doprastavu.

„Vyhlásenie súťaže sa predpokladá začiatkom mája a jej ukončenie, respektíve podpis zmluvy s víťazom, koncom augusta. Predpokladaná hodnota zákazky je stanovená na 22,5 milióna eur. NDS bude robiť všetko pre to, aby privádzač bol ukončený v rovnakom termíne ako úsek D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka,“ píše Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na svojom webe.

Na tender si teda diaľničiari dávajú štyri mesiace.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Drahé a meškajúce diaľnice

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |