Carrefour potichu zatvorili aj v Žiline, reťazcu ostali u nás už len tri obchody

Spoločnosť, ktorá pri snahe vymazať miliónové dlhy argumentovala udržaním pracovných miest, tento rok ukončila činnosť druhej predajne.

Koncom januára zatvorili predajňu Carrefour v Trnave, ktorá bola poslednou otváranou predajňou tejto značky na Slovensku. Niekoľko týždňov sa hovorilo o tom, že podobný osud postihne aj žilinský obchod francúzskej značky, ktorú už roky zastrešuje slovenská spoločnosť Retail Value Stores, no nikto ju nebol ochotný potvrdiť.

Denník N dostal už pred niekoľkými týždňami informáciu, že má Carrefour v žilinskom nákupnom centre Atrium Dubeň zavrieť. Pôvodný termín hovoril o polovici mája, napokon sa termín zatvorenia o niečo posunul – na začiatok júna.

Keď sme sa informovali pred niekoľkými dňami na infolinke nákupného centra, či je obchod v žilinskom nákupnom centre otvorený, dozvedeli sme sa vtedy, že ešte áno, ale nevedia dokedy.

Aj túto predajňu napokon zavreli potichu, bez akejkoľvek zmienky na webe či Facebooku, podobne ako v Trnave. Na predajni sa objavil nápis „Z technických príčin zatvorené“.

Hoci na webe stále figurujú jeho otváracie hodiny a na portáli Carrefour nie je o zatvorení ani zmienka, informáciu o tom, že je obchod už zatvorený, potvrdila Denníku N pracovníčka zo žilinského Carrefouru. Dodala, že ho už neotvorili minulý pondelok.

Na otázku, či ide o len o rekonštrukciu alebo úplné zatvorenie, povedala, že už predajňu neotvoria.

Týždeň pred plánovaným zatvorením musí prevádzkovateľ obchodu podľa zákona oznámiť svoj zámer na príslušnom obecnom či mestskom úrade.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Problémy Carrefouru

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |