Denník N

Newsfilter: Truban bude kritizovať a Pellegrini brániť privatizáciu z čias SDKÚ

Igor Matovič zmiernil tón. Pellegrini bude vysvetľovať privatizáciu z čias ministra dopravy Prokopoviča. Neustúpia, Smer a Most nepovedia o pozemkoch pod obchvatom nič + správy jednou vetou, citát, FB status a Shooty.

Tri udalosti dňa vybral a komentoval zástupca šéfredaktora Konštantín Čikovský

1. Igor Matovič sa neospravedlnil vládnym politikom, ani oni jemu

Čo sa stalo deň po tom, čo Igor Matovič tvrdil, že ho môže prejsť vlak a stojí za tým predseda Danko:

• Igor Matovič dodržal slovo dané v pondelok a v utorok neprišiel do parlamentu. Poslal len ospravedlnenie, v ktorom kritizuje prácu predsedu parlamentu Andreja Danka  a ktorým aj vysvetlil, prečo sa nebude zúčastňovať na rokovaní Národnej rady.

• Igor Matovič v utorok nepridal žiadne dôkazy o tom, že by niekto pripravoval jeho fyzickú likvidáciu a že by s tým mal byť spojený predseda parlamentu.

• Igor Matovič podľa polície odmietol policajnú ochranu v súvislosti s vyjadreniami o zastrašovaní jeho osoby. Odmietol tiež polícii poskytnúť bližšie informácie a nepodal trestné oznámenie.

• Parlament odsunul rozhodovanie o tom, či ho zbaviť poslaneckého mandátu za to, že si dvakrát zabudol predĺžiť zmrazenie živnosti. Ak by sa však na to aj koalícia odhodlala, potrebovala by 90 hlasov.

Všetko, čo si potrebujete prečítať o vojne Matovič verzus „protiextrémistická koalícia“: Ak sa o primeranosti útoku poslanca Matoviča na predsedu parlamentu rozhodujete podľa toho, ako koalícia šikanuje jeho, skúste

• text o tom, akým jazykom koaliční politici hovoria s Matovičom,

• alebo ako neprípustne na neho útočil úrad vlády,

• alebo o tom, ako ho roky vyšetrovali a nič mu nedokázali.

2. Smer sa dostane pod tlak, aby nekryl privatizáciu domény .sk

Slovensko.Digital a firmy, ktoré podnikajú v správe webov, začali nátlakovú akciu, ktorej cieľom má byť vrátenie sprivatizovanej internetovej domény .sk do verejných rúk. Viditeľný prejav tejto aktivity je petícia Vráťme .SK doménu ľuďom. Príbeh, ktorý sa tým práve teraz štartuje, poteší aj publikum so záujmom o politiku, ktorému je jedno, kto sa stará alebo inkasuje za registráciu slovenských domén. Jediný politik, ktorý má akú-takú možnosť vrátiť 15 rokov starú podvodnú privatizáciu naspäť, je podpredseda vlády zodpovedný za IT Peter Pellegrini.  Na strane petičiarov je zasa najvýraznejšia tvár Michal Truban, jeden zo zakladateľov Progresívneho Slovenska.

Privatizácia s pečiatkou od dvoch ministrov. Jadrom celého problému je, že o používaní domény .sk

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie