Česko má šťastie, že Babiš aj Zeman prestrelili

Zeman neovládol túžbu ponížiť Sobotku, Babiš nezvládol nahrávky a jeho propaganda sa zadrhla.

Prosím, potvrďte, ak chcete dostávať čerstvý newsfilter na e-mail.

Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Na pochopenie podstaty českej vládnej krízy je najlepšie sledovať správanie politikov vládnej strany ANO a prezidenta Miloša Zemana. Tí prví na množiace sa dôkazy o praktikách Andreja Babiša nereagujú ako demokratickí verejní činitelia, ale ako poslušní zamestnanci firmy s veľmi prísnym majiteľom či dokonca ako členovia mafiánskeho klanu, pre ktorých je lojalita voči bossovi nadovšetko.

Zeman sa správa ako rozmaznaný samovládca, pre ktorého neplatia žiadne pravidlá, ktorý svoj úrad nezastáva, ale vlastní, podobne ako Babiš vlastní svoju stranu, a môže teda tento úrad využívať na vlastné potreby, potešenie a vybavovanie si osobných účtov. Napríklad s premiérom Bohuslavom Sobotkom, ktorého považuje za spoluvinníka svojho najhoršieho poníženia. To sa stalo, keď ho vlastná strana v roku 2003 nechala v štichu pri prezidentských voľbách.

ANO proste nie je zo svojej podstaty demokratická strana, Babiš a Zeman nie sú demokratickí politici. Ich povahová blízkosť a účelové spojenectvo je skutočne ohrozením demokracie v Česku. Pokus Babiša zastaviť, aj keď bol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Andrej Babiš

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |