95-ročná dôchodkyňa nechce predať developerovi pozemok pri Slavíne, podľa susedov na ňu robil nátlak

Investor Angkor Wat chce vyrúbať zelený pás stromov a postaviť dva rodinné domy. Obyvatelia chcú napadnúť súhlas mesta, proti sa postavila aj dôchodkyňa, ktorá odmietla predať pozemok.

Na zalesnenom svahu pri ceste chce developer postaviť dva domy. Foto N – Tomáš Benedikovič

V lukratívnej štvrti pri bratislavskom Slavíne už veľa miesta na výstavbu nezostáva, no developeri sú kreatívni. Firma Angkor Wat chce dva rodinné domy so šiestimi bytmi zasadiť kúsok od hlavnej cesty do strmého svahu zelene. Obyvatelia protestujú, namiesto hustého pásu stromov sa k ich bytovému domu natlačia noví – neželaní – susedia.

Zatiaľ je to klasický spor developera s obyvateľmi z Drotárskej cesty a aktivistami bez väčšej podpory magistrátu či mestskej časti.

Plánovaná výstavba vyvolala na Facebooku veľký rozruch. Proti developerovi stojí 95-ročná dôchodkyňa, ktorá vlastní menšinový trojpercentný podiel pozemku. Bez pozemku alebo vyrovnania podielov sa projekt môže skomplikovať.

V utorok poobede, štyri dni pred začatím stavebného konania, majiteľ firmy Richard Benka-Rybár spolu s notárkou zašiel k dôchodkyni do bytu a ponúkol jej odkúpenie pozemku. Nesúhlasila, tvrdí, že malý pás zelene za domom s rozlohou 50 štvorcových metrov nechcela nikdy predať.

„O peniazoch som nechcela hovoriť. Keď, tak to darujem nejakej sirote spolu s bytom,“ hovorí dôchodkyňa.

V piatok sa začalo stavebné a územné konanie k projektu. Foto N – Tomáš Benedikovič

Spor prišla riešiť polícia

Návštevu u susedy si všimla rodina, ktorá býva na chodbe, kde býva aj starenka. „Manžel pri odchode z domu videl, že k nej niekto ide. Syn tam zabúchal a opýtal sa panej, či je všetko v poriadku. Bola vyplašená. Pán Rybár povedal, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |