Maďarič o Kaliňákovi: Ja by som ten tlak dávno nevydržal

Strana Smer sa ministrom vnútra Robertom Kaliňákom zaoberala. Minister kultúry a podpredseda strany Marek Maďarič v diskusii Denníka N priznal, že v strane mal názor, že Robert Kaliňák by mal odísť.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Minister kultúry a podpredseda Smeru Marek Maďarič priznal, že v Smere mal názor, že Robert Kaliňák by mal odísť z funkcie ministra vnútra. „Ja by som ten tlak už dávno, dávno na jeho mieste nevydržal,“ povedal Maďarič s tým, že Kaliňák má už zlý imidž.

„Bola diskusia, padlo väčšinové rozhodnutie, ja ho rešpektujem,“ povedal Maďarič s tým, že strana sa Kaliňákom zaoberala. „Nemienim si tu robiť výložky, zásluhy. Svoj postoj si vo vnútri strany hovorím, aj som si ho povedal, ale nie som človek, ktorý by išiel robiť disidenta. Nebudem narúšať to, na čom sme sa demokraticky dohodli, potom môžem z tej strany odísť. Buď rešpektujem vôľu väčšiny a to, že niekto si presadil iný názor ako môj, alebo ak nie, tak potom odídem,“ povedal Maďarič.

Kaliňák bol podľa neho v komunikácii s médiami výnimkou, mal s nimi dobré vzťahy, s mnohými novinármi si tykal a bol považovaný za lepšieho ministra vnútra ako Daniel Lipšic. „Dokonca si myslím, že ani Ivan Lexa nečelil takej poľovačke. Je to masívne a myslím, že on to prežíva ako hlboko nespravodlivé,“ povedal Maďarič o tom, ako sa cíti Kaliňák.

Minister o tlaku na ministra vnútra povedal, že v tejto chvíli je už jedno, či je kritika Kaliňáka objektívna alebo nie. „On naozaj získal zlý imidž, ale to je situácia, keď politik si môže myslieť, že je to neobjektívne, ale už sa to zmeniť nedá. On bojuje.“

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Robert Kaliňák

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |