Newsfilter: Draho kúpil, lacno predal, každý vie, o kom je reč

1. Ďalšie diely seriálu o Kaliňákových bártroch 2. SNS nakupuje transportéry 3. Prečo Rostas cituje Hurbana + jednou vetou, zaujímavé texty, citát, FB status a nový Shooty.

Foto – TASR

Prosím, potvrďte, ak chcete dostávať čerstvý newsfilter na e-mail.

Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Tri udalosti dňa vybral a okomentoval Konštantín Čikovský

1. Dôkazy proti Kaliňákovi pribudli aj v stredu

Trošku to už vyzerá ako vo videohre, kde si chlapík, čo hrá postavu ministra vnútra, stiahol vylepšenie, čo mu zaručuje nekonečne veľa životov. Jednoducho ho nemôžete dať dole, desaťkrát ho prichytíte ako kradne, ale GAME OVER! nie a nie zasvietiť.

On už nevládze, vyzerá ako po dlhej a veľkej jazde, ale nevzdá to, lebo kradnutie je to, čo vie najlepšie a ešte ho to aj baví. A vy sa len prizeráte a striedate záchvaty nudy (lebo je to dookola to isté) s rozčúlením (keď si spomeniete, že ten žúr tomu borcovi platíte aj vy).

Napríklad posledné dni:

Piatok 12.mája – oznámenie, že podľa Úradu pre verejné obstarávanie porušil minister vnútra pri prerábkach budovy starej Ikea zákon (poslanec Beblavý).

Utorok 16.mája – info o tom, že budovu, ktorú predal Kaliňák za 4,8 milióna, kúpila po roku iná firma za 7,5 milióna (Denníku N potvrdil kupujúci).

Streda 17. mája – a) info o tom, že pozemok, ktorý predal Kaliňák za 400-tisíc podľa znaleckého posudku, stojí podľa iného znaleckého posudku spred piatich rokov rokov najmenej trikrát viac (dokumenty zohnal poslanec Matovič), b) info o tom, že o kúpu ďalšieho pozemku, ktorý Kaliňák zamieňal, prejavil predtým záujem iný kupec, ale od Kaliňáka mu odpísali, že pozemok nepredávajú (dokumenty zohnal poslanec Matovič).

Štvrtok 18. mája – očakáva sa, že opozičný poslanec Matovič ukáže ďalšie veľké pokračovanie príbehu o Kaliňákových zámenných obchodoch.

Varovanie:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Robert Kaliňák

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |