Český internetový fenomén Kazma: Ukázali sme, že reality šou sú hlavne o škandáloch a režírované

Kamil Bartošek alias Kazma Kazmitch je český internetový zabávač, ktorý tento týždeň vo svojej One Man Show ukázal, čo všetko televízie dokážu odvysielať, aby mali lepšiu sledovanosť.

Kamil Bartošek alias Kazma. Foto – FB Kazma Kazmitch

Český internetový zabávač Kamil Bartošek (hovorí si Kazma Kazmitch) je tvorcom internetovej relácie s názvom One Man Show, ktorú vysiela český web Stream.cz, súčasť známeho portálu Seznam.cz. 

V poslednom diele svojho programu sa mu podarilo z málo známeho herca Karla Ondrku spraviť IT technika trpiaceho Tourettovým syndrómom a prihlásiť ho do kuchárskej šou Prostřeno. Program vysiela česká televízia Prima a je postavený na tom, že každý večer jeden z účinkujúcich pozve k sebe domov ostatných súťažiacich a snaží sa im navariť čo najlepšie menu.

Kazma urobil z Ondrku úplného exota, ktorý doma žije so sliepkou, spí v rakve a ako gerontofil má doma rozvešané pornoobrázky starých žien. Tourettov syndróm, ktorým mal trpieť, je vrodené neurologicko-psychiatrické ochorenie, ktoré sa prejavuje bizarnými tikmi, šklbaním končatín, ale aj vulgárnym nadávaním, za ktoré pacienti však nemôžu. 

Televízia Prima napriek všetkým týmto prejavom Ondrku vybrala do programu. Kazma vo svojom programe odhalil nielen to, pred čím všetkým televízie v honbe za sledovanosťou zatvoria oči, ale aj to, že reality šou v skutočnosti režírujú a účinkujúcich inštruujú, ako sa majú správať. Kazma v rozhovore pre Denník N hovorí, že na začiatku bola myšlienka spopularizovať ojedinelú duševnú chorobu. Posledný diel jeho šou má už vyše 2 miliónov videní.

Kazmovi sa podobných akcií podarilo viac, jedna z najznámejších je z roku 2015. Na udeľovaní filmových cien Český lev dostal až na pódium dvojníka amerického herca Jima Carreyho. Organizátori aj Česká televízia ešte aj krátko po prenose tvrdili, že cenu udelil skutočný Jim Carrey.

Kamil Bartošek alias Kazma. Foto – FB Kazma Kazmitch

Ako vznikol nápad dosadiť do programu Prostřeno herca, ktorý predstieral, že má Tourettov sydróm?

Premýšľali sme nad tým, ako nejakým spôsobom pomôcť Markovi z nášho štábu, ktorý má Tourettov syndróm. Zašli sme za šéfom Asociácie pacientov s Tourettovým syndrómom a s ním sme prišli na to, že najlepšie by asi bolo spropagovať túto chorobu cez nejakú formu reklamy. A tak sme prišli s týmto nápadom.

Prečo práve Prostřeno, kuchárska šou, ktorá je obdobou slovenskej Bez servítky?

Nebolo to cielené. Zvažovali sme aj Zámenu manželiek, podobnú reality šou, kde by sa to tiež dalo urobiť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |