Newsfilter: Ak narazí Kaliňák na zákon, pravdu má Kaliňák

Fico nezvládol hru na dobrého, Kiska opäť dokázal, prečo je dobrý prezident a Kaliňákov biznis s nehnuteľnosťami pokračuje + krátke správy, zaujímavé články, status dňa a nový Shooty.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Prosím, potvrďte, ak chcete dostávať čerstvý newsfilter na e-mail.

Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Tri udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Fico zas chvíľu hral dobrého a zas to pokazil (začína sa voľba šéfa ÚVO)

Robert Fico si vo štvrtok pozval médiá, aby verejne prevzal zodpovednosť za výber nového predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (to je ten úrad, ktorý teraz o ministrovi vnútra povedal, že porušil zákon).

Mimovládky rovnako ako obchodné komory nedávno napísali vláde výzvu, aby výber nepokazila. Zdalo sa im totiž, že presne to sa ide stať. Robert Fico musel reagovať, na tlačovke predstavil svoj plán a napokon spokojne dodal, že „nevie, čo viac ešte má urobiť“.

Urobiť ide toto:

– Vyberať sa bude spomedzi najmenej troch kandidátov: súčasná predsedníčka ÚVO Zita Táborská, generálny riaditeľ sekcie riadenia projektov na ministerstve dopravy a výstavby Juraj Méry a advokát s dobrou povesťou Peter Kubovič. Možno pribudne ešte jedna kandidátka.

– Voľba bude 24. mája. Deň predtým budú kandidáti diskutovať na pôde Americkej obchodnej komory. V deň voľby vláda zorganizuje verejné vypočutie, na ktoré zavolá mimovládky, aby na svojom rokovaní, na ktoré pustí médiá, vybrala víťaza, o ktorom potom rozhodne parlament.

Inými slovami, všetko zrejme už je (bude) dohodnuté

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |