Dajme Kaliňákovi obrovskú kyticu žltých klinčekov (udalosti týždňa)

Radičová, Štrasser, Korda, Bezák a Molnár vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa.

Iveta Radičová, bývalá premiérka

Podcenená udalosť

Európou mátoží strašidlo politického narcizmu. Jeden vodca posiela kritikov rovno do väzenia, iní chcú novinárov likvidovať, alebo by mohlo stačiť ich obmedziť a ďalší ich považuje za prostitútky. Pochopme už konečne, že vodca sa nekritizuje, vodcovi sa nekladú otázky … vodca sa iba obdivuje a chváli. Lebo je dokonalý. Tak už nehaňme, alebo aspoň mlčme v tichom úžase.

Prešľap týždňa 1

Boli časy, keď šport plnil relaxačnú funkciu v zmysle chlieb a hry. A tak sme sledovali MS v hokeji. A fandili. Chlieb nám však zhorkol v ústach a namiesto útokov na bránku sme sledovali útoky, podrazy a vlastné góly funkcionárov. Aká vrcholová politika, taký vrcholový šport.

Prešľap týždňa 2

Diaľnica, ktorá je vlastne od roku 2010 „hotová“, nemá v roku 2017 vysporiadané ani pozemky, na ktorých „už stojí“? Ešteže už máme chránenú pôdu ústavou. Alebo nemáme?

Ján Štrasser, spisovateľ

Udalosť týždňa

Udalosťou týždňa je ten 22-ročný IT-čkár, ktorý sa označuje ako MalwareTech, čo deaktivoval šialený počítačový vírus WannaCry. Ale ešte väčšou udalosťou je fakt, že šialený severokórejský vírus Kim nemá len rakety a (možno) jadrové hlavice, ale aj profesionálnych aktívnych kyber kriminálnikov. To je už hádam na normálny chod tohto sveta priveľa… Alebo ešte stále nie?

Citát týždňa

Zeman v Číne Putinovi (pozoruhodné spojenie miesta a postáv, chýbal už len Erdogan!): „Novinárov je zbytočne veľa, bolo by ich treba likvidovať.“ S tou istou hlúpou „nadsádzkou“ by sa dalo povedať: „Prezidentov je zbytočne veľa, bolo by ich treba… kopnúť do zadku.“ Českí voliči, je to na vás, vo februári vám budem držať palce.

Retrocitát týždňa

„Občania, ktorí sa ešte nevyjadrili k stavu nášho hokeja, nech sa hlásia u súdruha Žinčicu“.

Vtip (?) týždňa

Stretnú sa Chelsea Mannig(ová), Edward Snowden a Donald Trump. Pristúpi k nim Sergej Lavrov a hovorí: …

Eugen Korda, .týždeň

Udalosť týždňa

Občania Slovenska majú istotu, že minister vnútra by musel v priamom prenose

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |