Koalícia ťahala rokovanie parlamentu do polnoci, šéfa NKÚ nechali čakať takmer tri hodiny

Opozícia tvrdí, že sa koaličným poslancom nechce chodiť v piatok do práce, za rozhodnutím rokovať vo štvrtok do noci však mohla byť aj obava, že by Národnú radu mohla ovládnuť menšina.

Foto – TASR

Koalícia v parlamente vedenom Andrejom Dankom (SNS) okrem nočných rokovaní o odvolávaní ministrov a o nepríjemných témach vo štvrtok spustila novinku – nočné rokovanie na riadnej schôdzi a k bodom, ktoré si na ňu sama zaradila. Vo štvrtok až do polnoci, namiesto do 19.00 h., rokovala o správe predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) a komisárky pre osoby so zdravotným postihnutím.

Na záver dňa prelomila hlasovaním prezidentovo veto z popoludnia, ktoré sa týkalo výstavby diaľnic na ešte nevyvlastnených pozemkoch.

Šéf NKÚ Karol Mitrík, ktorý je podľa protokolu jedným z najvyšších ústavných činiteľov, mal podľa pôvodného plánu so svojou správou vystúpiť v piatok. Do parlamentu ho však zavolali na štvrtok a v budove čakal takmer tri hodiny, kým prišiel na rad.

Ešte neskôr sa dostala k rečníckemu pultu komisárka pre zdravotne postihnutých Zuzana Stavrovská, ktorá dohovorila až pred polnocou.

Predseda parlamentu Danko pritom po nástupe do funkcie hovoril o zvýšení kultúry.

Vysvetlenie nepoznajú

„Nevysvetlil nám to nikto. Bolo to iba na poslaneckom grémiu, kde aj Andrej Danko povedal, že on už nemieni zajtra prísť do parlamentu a že je šanca, že to celé odrokujeme vo štvrtok,“ hovorí podpredsedníčka parlamentu zo SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Tvrdí, že koalícia chcela pôvodne schôdzu prerušiť vo štvrtok okolo ôsmej či deviatej večer

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |