Denník N

Beblavý a Truban: Žitňanská účasťou vo vláde škodí Slovensku

Miroslav Beblavý a Michal Truban. Foto – N
Miroslav Beblavý a Michal Truban. Foto – N

Poslanec Miroslav Beblavý a Michal Truban z Progresívneho Slovenska nevylúčili, že sa neskôr spoja do jedného subjektu.

Keby poslanec Miroslav Beblavý chcel, mohol byť v tejto vláde ministrom školstva. Povedal to v diskusii, ktorú organizovalo združenie Stejdž v Trenčíne.

Beblavý odpovedal aj na otázku, či podľa neho ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) škodí alebo pomáha Slovensku, keď je v tejto vláde. Podľa poslanca škodí.

„Keby som si to nemyslel, tak by som v tej vláde mohol byť. Bol som v piatok s jedným ministrom a ten mi vysvetľoval, aká je škoda, že som sa nestal ministrom školstva,“ povedal Beblavý.

Žitňanskej podľa Beblavého dovolia vo vládnej koalícii urobiť len veci, „ktoré sa striktne dotýkajú technických problémov“, ale podľa neho nevie nastaviť spravodlivosť v krajine.

To, že Žitňanská účasťou vo vláde krajine škodí, si myslí aj Michal Truban z Progresívneho Slovenska, ktorý s Beblavým diskutoval. „Tým, že s nimi spolupracuje, je to oveľa deštruktívnejšie ako technokratické záležitosti. Robí to násobne horšiu škodu na spoločnosti, ako keby urobila neviemkoľko dobrých zákonov,“ povedal Truban.

Obaja vylúčili spoluprácu so Smerom aj s Kotlebom. Truban povedal, že nechce spolupracovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Progresívne Slovensko

Strana Spolu

Teraz najčítanejšie