Je to skôr útecha ako zadosťučinenie, ale proti dažďu na dovolenke sa naozaj dá poistiť

Slnko si nechávajú poistiť tisícky ľudí, odškodnenie za daždivé dni potom dostávajú desiatky ľudí ročne.

Foto – TASR/AP

Jednou z mála vecí, ktorá dokáže pokaziť letnú dovolenku, je zlé počasie. Niektorí šikovní marketéri sa toho už chytili a za upršané počasie núkajú odškodné. Na trhu sme našli dve možnosti, ako si poistiť slnko. Jednu ponúka Pelikan.sk od roku 2011, rok na to sa pridala aj agentúra Invia.

V Pelikáne sľubujú 20 eur za každý deň zamračenej dovolenky.

„Poistná udalosť v prípade poistenia ,slnko‘ nastane v prípade troch a viac za sebou nasledujúcich daždivých dní v cieľovej destinácii uvedenej na letenke. Daždivý deň je každý deň, počas ktorého bol meteorologicky  nameraný objem zrážok viac ako 10 milimetrov na štvorcový meter,“ hovorí Patrik Vas, zástupca predajcu leteniek Pelikán.

Najviac dva kilometre od pláže do 300 metrov nad morom

Najvyššie možné odškodné je 160 eur. Príklad: „V prípade týždňovej dovolenky na Korfu s letenkou, ubytovaním aj raňajkami, zaplatí za poistenie klient 11 eur, pričom súčasťou poistenia je aj dodatočné poistenie slnka.“

Invia neponúka hotovosť, sľubuje príspevok 5000 českých korún (cca 190 eur) pri kúpe ďalšieho zájazdu v prípade, že počet slnečných dní je menší ako polovica lehoty zájazdu.

„Poistenie slnečných dní sa vzťahuje na poistné udalostí, ku ktorým došlo v území do 2 kilometrov od Stredozemného alebo Červeného mora a súčasne v nadmorskej výške do 300 metrov nad morom,“ spresňuje Michal Tůma, šéf marketingu Invie.

Potiaľto to znie jednoducho a dobre, no s poistením počasia to môže byť aj omnoho komplikovanejšie. Ako presne sa overuje, že počasie je skutočne také zlé, že má dovolenkár nárok na odškodné?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |