Keď vystupovala z vlaku, dvere ju vymrštili do koľajiska a rozbila si hlavu. Železničiari ich vymenia

Počet úrazov cestujúcich vzrástol z roka na rok takmer o 100 percent. Železničiari to pripisujú cestovaniu zadarmo.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Beata Urbanová je dôchodkyňa a pochádza z Trenčína. Často dochádza do Bratislavy – pomáhať bratovi podnikateľovi s administratívou. V polovici mája tiež takto cestovala. Keď vystupovala z rýchlika číslo 602 Marlenka do Bratislavy, skončila nakoniec v koľajisku s rozbitou hlavou.

„Nikdy nechodím pri vystupovaní prvá k dverám, viem, že sú s nimi problémy,“ opisuje, čo predchádzalo jej zraneniam. Keď sa dostala na rad ku dverám, všetko vyzeralo byť v poriadku. Jednu nohu už mala na peróne, druhú ešte na schodíku. Vtedy sa začali dvere sprava samy od seba zatvárať, opisuje. Beata vraví, že to bolo rýchle a bola už priďaleko na úskok naspäť do vlaku. Reflex podľa nej môže za to, že sa rozhodla pred dverami uskočiť na perón, no tie ju privreli a vymrštili do koľajiska.

Potom si pamätá tmu, krvácajúcu ranu na hlave a sprievodcu, ako vraví: „Posaďte ju na lavičku.“

Ešte pred príchodom záchranky s ňou sprievodca spísal zápis o úraze. Píše sa v ňom, že jej hlavu rozbili dvere. Stalo sa to až pri páde do koľajiska.

Nasledovalo šitie, tri týždne hojenia rán. Tie najväčšie podľa Beaty nezmiznú. Vraví, že odvtedy trpí úzkosťou.

Železničiari potvrdzujú, že o incidente, „ktorý spôsobilo samočinné zatvorenie dverí na vozni“, vedia.

„Cestujúca bola prevezená na lekárske ošetrenie privolaným vozidlom rýchlej zdravotnej pomoci. Následne sme na vozni vykonali preskúšanie dverí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |