Denník N

Vyšetrovateľ o vzťahu Kočnera a Šlachtovej v uznesení klamal

Marián Kočner. Foto N – Tomáš Benedikovič
Marián Kočner. Foto N – Tomáš Benedikovič

Vyšetrovateľ Štefan Jombík zastavil stíhanie vo veci možných podvodov Mariána Kočnera aj preto, že sa podľa neho nepoznal s Janou Šlachtovou, ktorá mu asistovala. Zápisnice z kauzy Glance House ukazujú niečo úplne iné. Podpisoval ich samotný Jombík.

Marián Kočner bol ešte minulý rok podozrivý, že v rokoch 2010 až 2012 urobil so spriaznenými osobami fiktívne obchody so svojimi hotelmi Residence a Šport na Donovaloch: akože ich predal a od štátu si vypýtal vratky DPH za približne 8,19 milióna eur.

Vyšetrovanie vo februári 2017 zastavil banskobystrický vyšetrovateľ Štefan Jombík z dôvodu, že skutok nie je trestný čin.

Jednou zo spriaznených osôb mala byť podľa zistení operatívcov z NAKA aj Jana Šlachtová, ktorá Kočnerovi asistovala už aj pri obchodoch v bytovke Glance House.

„V realizačnom návrhu sa uvádza, že v minulosti spolupracovala s Kočnerom na projekte Glance House. Tu je potrebné uviesť, že Šlachtová nespolupracovala s Kočnerom na Glance House. Menovaná na uvedenom projekte spolupracovala s Róbertom Čížom. Osoba Kočner začala byť spájaná s Glance House až v máji 2012. Z uvedeného vyplýva, že pri predaji Športhotelu a Residence nebola personálna ani majetková prepojenosť medzi Kočnerom a Šlachtovou,“ odôvodnil vyšetrovateľ Štefan Jombík, prečo sa mu zdajú obchody Kočnera a Šlachtovej v poriadku.

Denník N má k dispozícii dve zápisnice

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Marian Kočner

Robert Kaliňák

Teraz najčítanejšie