Denník N

Gauliederová: Už pošliapali manželove práva, teraz chcú aj jeho dôstojnosť, samovraždu vylučujem

Manželka exposlanca Františka Gauliedera je znepokojená smerom, akým sa uberá vyšetrovanie jeho smrti. Vyšetrovateľ prizval znalca z odboru psychológie a psychiatrie, aby spätne určil duševný stav nebohého, a pýta sa na to, či mohol spáchať samovraždu.

Deň pred čítaním znaleckej výpovede nebohého Františka Gauliedera v kauze machinácie verejného obstarávania pri rekonštrukcii kaštieľa v Galante spochybnila jeho manželka Zuzana smer, akým sa uberá vyšetrovanie jeho úmrtia.

V kauze je obžalovaný aj súčasný primátor Galanty Peter Paška, na ktorého prešľapy Gaulieder často upozorňoval.

Samovraždu vylučujem

Pred novinármi vystúpil v utorok právny zástupca rodiny Ján Fontán, ktorý odkázal, že „pani Gauliederová má pocit, že vyšetrovanie sa vyvíja len jedným smerom. Tlačí sa na jeho samovraždu“.

„Som šokovaná postupom polície a vyšetrovania smrti svojho manžela, keďže nevedia uzavrieť vyšetrovanie tohto prípadu. Samovraždu absolútne vylučujem,“ píše sa vo vyhlásení Gauliederovej, ktorú prečítal advokát (celé vyjadrenie na konci článku).

Gauliederová aj advokát Fontán takúto verziu odmietajú. Nepozdáva sa im, že vyšetrovateľ prizval znalca, aby zodpovedal otázku, či Gaulieder mohol, alebo nemohol spáchať samovraždu a aká by mohla byť motivácia. Neveria, že spätne je možné charakterizovať osobnosť zosnulého exposlanca HZDS.

Odborníci na trestné konanie však hovoria, že takéto dodatočné zisťovanie nie je výnimočné.

Záhadná látka v krvi Gauliedera

Fontán hovoril aj o tom, že v moči nebohého našli látku, ktorá dokáže meniť konanie ľudí. Pod jej vplyvom podľa neho robia veci, ktoré by inak nerobili. Nespresnil však, o akú látku ide. Chce počkať na závery znaleckého dokazovania, ktoré by mohol mať do dvoch týždňov. Hovoril však, že zo záberov kamery, ktorá zachytila Gauliedera popoludní pred smrťou, sa ešte nejavilo, že by bol pod vplyvom tejto látky.

Videozáznam zachytáva exposlanca pri cintoríne, kde išiel k hrobu svojho otca. Nešiel sa však s ním rozlúčiť, ako po smrti informovali viaceré médiá, ale podľa Fontána išiel zapáliť sviečku k meninám. Čo sa s Gauliederom dialo od druhej popoludní do druhej v sobotu v noci, nie je jasné. Vtedy ho zrazil vlak pri Trnovci nad Váhom v okrese Šaľa.

Celé vyjadrenie Zuzany Gauliederovej z 13. júna 2017

Môj manžel Ing. František Gaulieder bol dosiaľ za nevyjasnených okolností usmrtený v noci z 24. na 25. marca 2017. Som šokovaná postupom polície

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Nová kniha: Harabin. Zrodil ho Mečiar, vytiahol Fico, konkuruje Kotlebovi

Kúpiť knihu

Teraz najčítanejšie