Čo už stihol vymyslieť Andrej Danko (13 prípadov invencie predsedu SNS)

Predseda parlamentu a SNS je vo vysokej politike len niečo vyše roka. Za ten čas by si mohol vyslúžiť prívlastky ako národný, dopravný, branný aj cyklistický. Väčšina nápadov mu zatiaľ neprešla, intenzita jeho iniciatív však neklesá.

Národná cyklotrasa

Jeden z najnovších nápadov predsedu SNS je národná cyklotrasa, ktorá pospája obce a mestá. „Spĺňala by predpísané technologické parametre a umožňovala by na určitých úsekoch, kde to nie je možné inak, aj vyvlastňovať, aby sme eurofondy dostali aj do regiónov,“ vysvetľoval v Rádiu Expres. Slovensko skutočne má v porovnaní s Európou cyklotrás málo a len málo na ne využilo eurofondy. Cesty pre cyklistov sú chvályhodné, Danko však ohlasuje cyklotrasy bez toho, že by predložil aspoň základnú predstavu, ktoré mestá a obce spojiť, kadiaľ a za koľko, čo s cyklotrasami v mestách, kde veľmi chýbajú. Nechýba však mocenský oznam – že sa má vyvlastňovať.

Národný dopravca ŽSSK

Nápad pridať ku skratke štátneho železničného dopravcu v správe nominantov SNS prívlastok národný už stihol Danko nielen vymyslieť, ale aj realizovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |