Psychologičky vyhodené z ústredia práce: Toto je cunami. Deťom, čo trpeli, sa nik nevenoval

Katarína Hatráková a Zuzana Hradileková, ktoré prehovorili o okolnostiach kontroly v zariadení Čistý deň, dostali vo štvrtok výpovede s vysvetlením, že sa rušia ich miesta na Ústredí práce, sociálnych vecí a rodiny. S vyjadrením ústredia nesúhlasia a výpovede boli pre ne prekvapením.

Katarína Hatráková a Zuzana Hradileková. Foto N – Nataša Holinová a Vladimír Šimíček

Katarína Hatráková končí po jedenástich rokoch, Zuzana Hradileková po ôsmich. O rozhovor sme ich požiadali niekoľko hodín po výpovedi, v atmosfére ešte nestráveného šoku z toho, ako sa stali „nadbytočnými“.

Kedy ste sa prvý raz dozvedeli o organizačnej zmene?

Zuzana Hradileková: Bolo to 8. júna od kolegov. Deviateho mi moja nadriadená PhDr. Skalská povedala, že k 15. júnu sa naše miesta rušia. Pýtala som sa, čo to pre mňa znamená, lebo vo februári či v marci 2017, ešte pred rozhovorom v médiách, mi navrhovala plný úväzok, keďže je s mojou prácou veľmi spokojná. Vraj potrebuje ľudí na plný úväzok, pretože naše oddelenie je permanentne poddimenzované. Práce sme na polovičnom úväzku vykonávali toľko, čo na plnom. Tento návrh ma potešil, myslela som, že si moju prácu váži, ale zvažovala som to aj finančne, aj vzhľadom na svoju privátnu prax. Potom sme poskytli rozhovory.

Čo nasledovalo po rozhovore?

Zuzana Hradileková: V mojom prípade disciplinárne opatrenie, ale ďalej sme pokračovali v práci. K plnému úväzku sme sa už nevracali, šéfka neprišla s nijakým návrhom.

Katarína Hatráková: Mne udelili „kárne opatrenie“,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Rozhovory

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |