Chcem zabiť všetkých moslimov, hovoril muž, ktorý útočil dodávkou pri mešite v Londýne

Pri nočnom teroristickom útoku v severnej časti Londýna prišiel o život jeden človek a ďalších desať bolo zranených, dvaja vážne.

Foto – TASR/AP

Veriaci sa po večernej modlitbe zdržiavali pred budovou mešity v londýnskej štvrti Finsbury Park, keď sa do davu vrútil dodávkou 47-ročný vodič, Brit Darren Osborne z Cardiffu. Pri útoku prišiel o život jeden človek a ďalších desať sa zranilo.

Ministerka vnútra Amber Ruddová informovala BBC, že polícia od začiatku vyšetruje útok ako teroristický čin. Na trestnom vyšetrovaní už pracuje protiteroristická jednotka.

Svedok nehody Abdul Rahman pre BBC povedal, že počul, ako vodič dodávky kričí, že „chce zabiť všetkých moslimov“. Abdul Rahman bol jedným z tých, ktorým sa unikajúceho vodiča dodávky podarilo zadržať.

Podozrivého muža zadržali pred budovou mešity priamo ľudia z davu, po tom, ako sa po náraze vydal na útek. Po zadržaní na nich kričal: „Zabite ma, zabite ma!“

Kým čakali na príjazd polície, imám z miestneho centra ľudí upokojil a vyzval, aby podozrivému neublížili. Muža tak chránili práve tí, na ktorých dodávkou zaútočil.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |