Tomanová si v parlamente vypočula, že je nekompetentná a nechráni deti. Nikto sa jej nezastal (+video)

Viera Tomanová predložila správu o prvom roku svojho pôsobenia. Aj napriek kritike je s ňou spokojná a odstúpiť neplánuje. Nezastali sa jej ani poslanci Smeru.

Komisárka pre deti Viera Tomanová si v parlamente vypočula veľkú kritiku potom, čo predložila správu o prvom roku svojej činnosti. Opoziční poslanci vyčítali, že je nekompetentná, nie je nezávislá a chráni inštitúcie, nie najlepší záujem dieťaťa.

Koaliční poslanci sa Tomanovej nezastali. Dokonca ani poslanci Smeru sa do rozpravy neprihlásili, aby sa komisárky a svojej bývalej ministerky práce a sociálnych vecí (2006-2010) zastali. Koaliční poslanci v pléne parlamentu ani nesedeli a správu si neprišli vypočuť.

Tomanová predložila do parlamentu 110-stranovú správu, ktorá opisuje, ako vznikol úrad, a zaoberá sa v nej aj tým, ako vzniklo logo: „Slniečko, ktoré nakreslili deti, symbolizuje, že deti potrebujú veľa slnka, aby boli šťastné a spokojné.“

Opozičné poslankyne v pléne boli ostré. Natália Blahová (SaS) pripomenula, že Tomanová nie je nezávislá, čo Slovensku vyčítal aj výbor OSN. Nie je problém len to, že bola ministerkou práce, členkou Smeru, ale aj to, že jej dcéra má detský domov PETO, kde sú aj deti mladšie ako šesť rokov, čo je v rozpore so zákonom. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Komisárka Viera Tomanová

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |