Denník N

Výsledok štrajku takmer všetci vítajú, len Machyna hovorí, že šlo iba o imidž (anketa)

Foto – TASR
Foto – TASR

Politici sa tešia z výsledku odborárov vo Volkswagene a očakávajú, kde bude ďalší štrajk.

Martin Glváč, podpredseda parlamentu a predseda klubu Smeru

Klobúk dole, niečo si vyrokovali. Osobne si myslím, že sú aj horšie platené zamestnania. Volkswagen je vlajková loď a keď sa firme darí, je možné, aby aj ľudia mali viac finančných prostriedkov. Treba však nájsť mieru, keď je to ešte pre firmu zaujímavé. Pokiaľ na to nejaký podnikateľ mať nebude, tak sa odsťahuje, alebo firmu zavrie.

Jaroslav Paška, podpredseda SNS

Potvrdilo sa, že pre solídnu firmu, ktorá si uvedomuje, že na Slovensku dáva nižšie mzdy a že na tom bohatnú akcionári, je férové mzdy prispôsobovať úrovni, ktorá je v iných krajinách. Očakávam, že to bude mať na Slovensku ohlas aj v iných automobilkách a u iných zamestnávateľov. V takom prípade by však mala začať robiť vláda korektnú politiku akéhosi audítora či dohľadu, aby sa to nerozbilo a vecne komunikovať s odbormi aj zamestnávateľmi, aby sa postupne vyrovnala mzdová disparita. Aby naši zamestnanci nemali pocit, že robia za menej, ako keby robili v iných krajinách.

Klára Debnár, hovorkyňa Mosta-Hídu

Oceňujeme, že sa podarilo vyjednať dohodu medzi odborovou organizáciou a vedením firmy. Požiadavky zamestnancov sme považovali za oprávnené, keďže tento závod z koncernu vykazuje výborné čísla produktivity práce. Zároveň tento krok odborov môže byť dobrým signálom aj pre ich kolegov v iných firmách, čo by mohlo viesť k rýchlejšiemu rastu platov na celom Slovensku.

Richard Sulík, predseda SaS

Zvýšenie platov vo Volkswagene o vyše 14 percent je pre rast životnej úrovne na Slovensku dobrá správa. V prvom rade je to víťazstvo zamestnancov, zároveň sa opäť raz ukázalo, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Volkswagen Bratislava

Teraz najčítanejšie