Denník N

Choleva začal pracovať pre Mičeva: K Ficovi som ísť odmietol

Radovan Choleva
Radovan Choleva

Politický marketér Radovan Choleva, ktorý vymyslel a rozbiehal Newsfilter Denníka N, odmietol ponuku stať sa členom mediálneho tímu úradu vlády. Na tento post si chce počkať s iným premiérom.

Pre koho teraz pracujete?

Od apríla je klientom mojej firmy Rudolf Kusý, kandidát na bratislavského župana, a od júla sme sa dohodli na spolupráci s kandidátom na župana v Banskej Bystrici Stanislavom Mičevom. Okrem toho robíme ako firma občasné konzultácie pre dvoch politikov, ktorí si však neželajú byť menovaní.

Existuje u vás hranica, pre koho by ste už nepracovali?

Pri volebných kampaniach sa vždy snažím robiť pre kandidáta, ktorého považujem za najlepšieho z ponuky všetkých kandidátov. Všeobecne by som tú hranicu nakreslil medzi politikov, ktorých považujem za slušných a menej slušných.

Váš kolega z firmy Vrtieť psom Michal Hlaváč sa stal členom mediálneho tímu úradu vlády. Dostali ste takúto ponuku aj vy?

Sprostredkovane áno, ale už v zárodku som ju odmietol. Stále som totiž nerezignoval na možnosť, že sa dá robiť proeurópska politika zároveň s protikorupčnou. V roku 2014 som napríklad pracoval pre Richarda Sulíka. Nedávno som však na Facebooku o ňom napísal, že ak odmieta jadro Európskej únie, tak to pre mňa znamená, že tým druhým vektorom je približovanie sa k Východu, a takúto politiku odmietam.

Robiť pre premiéra je vo vašom povolaní vrchol. S Michalom Hlaváčom ste boli dvojica, mali ste spolu aj firmu. Prečo ste to odmietli, keď on to prijal? Mohli ste sprostredkovane riadiť krajinu.

Je to asi naozaj vrchol mojej profesie, ale som ešte pomerne mladý a dúfam, že sa tam ešte raz budem môcť ísť pozrieť s niekým iným ako s Robertom Ficom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie