Denník N

Tajomstvo Pohody je, že (nie) je len jedna

Vítanie slnka na Pohode malo tento rok úplne inú atmosféru. Nielen vďaka počasiu. Foto pre N – Marek Jančúch
Vítanie slnka na Pohode malo tento rok úplne inú atmosféru. Nielen vďaka počasiu. Foto pre N – Marek Jančúch

Každý môže spomínať aj na tento ročník festivalu trochu inak. My sme ho videli takto.

Koncert Bolo nás jedenásť je presne tá silná udalosť, na ktorú si hneď spomeniete, keď sa vás ako účastníka Pohody spýtajú na ročník 2017. Kúzlo albumu z roku 1981 zafungovalo nielen z pódia. Všetky tričká s portrétmi Lasicu, Satinského a Jara Filipa sa vypredali už v prvý deň, vratné poháre s rovnakým motívom za dve eurá si ľudia nechávali ako suvenír, niektorí fanúšikovia núkali aj päť eur, len aby si domov odniesli spomienku.

Foto pre N – Marek Jančúch

Ak sa dá zhrnúť celá Pohoda ako taká do jediného momentu, ten sa odohral v sobotu pred polnocou. Skupina Para zaplnila celý stan a veľa fanúšikov mala aj vonku, kúsok vedľa okolo pianína (mimo oficiálneho programu) rozpútala tancovačku niekoľkých desiatok návštevníkov skupina Lomnicke čhave a pár metrov od nich elektrizovali dav pod hlavným pódiom Briti alt-J. Tri rôzne pódiá, tri rôzne hudby naraz.

alt-J. Foto N – Tomáš Benedikovič

To je to tajomstvo Pohody. Je to niekoľko festivalov v jednom, a nielen hudobných – literárny program sa musel zalomiť do samostatnej festivalovej prílohy, počet a pestrosť stánkov s jedlom už pripomína samostatnú víkendovú gastronomickú prehliadku.

Niekomu sa zdá neuveriteľné, koľko návštevníkov príde na trenčianske letisko a pozrie si tam Polemic, Slobodnú Európu či ďalšie pravidelne koncertujúce slovenské kapely. Niekto nechápe, prečo hrávajú na hlavnom pódiu „chobotiny“ typu Ylvis (predtým Die Antwoord alebo Parov Stelar), iní sa pozastavujú nad tým, že „Kaščák stále pozýva vyžité hviezdy alebo úplne neznáme mená“. Je pravda, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Festival Pohoda

Teraz najčítanejšie