Žien, ktoré si kupujú sex, pribúda. Nemajú čas na vzťahy alebo sa v nich nudia

Sex si kupujú ženy rôzneho veku a sociálneho postavenia, prevládajú však dámy medzi tridsiatkou a štyridsiatkou.

Prosím, potvrďte, ak chcete dostávať čerstvý newsfilter na e-mail.

Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

„Ak by som išla do baru, začala tam flirtovať  s neznámym mužom s úmyslom zbaliť ho na jednu noc, čo by sa mi aj podarilo, stretla by som sa s menším odsudzovaním ako v prípade, že by som sa priznala, že som si objednala diskrétny mužský eskort,“ povedala v prieskume, ktorý robila Lancasterská univerzita, jedna zo žien, čo platí za mužské sexuálne služby.

Hoci jeho autorky tvrdia, že pre špecifický charakter tohto „odboru“ a jeho pochopiteľný odpor k zverejňovaniu detailov, pracujú skôr s odhadmi ako tvrdými dátami, dá sa predpokladať, že za posledných päť rokov sa počet žien, čo využili služby mužských sexuálnych pracovníkov, strojnásobil. Zaznamenali tiež 200-percentný nárast online profilov mužov, čo ponúkajú sexuálne služby. Prieskum robili hlavne vo Veľkej Británii, ale podobné skúsenosti uvádzajú napríklad aj z Austrálie či z Juhoafrickej republiky.

Američan Darren James zase magazínu Vice povedal, že keď v roku 2009 založil firmu, ktorá sa zameriavala výhradne na dámsku klientelu, mal v ponuke 15 spoločníkov. Dnes ich je 95 a záujem o ich služby stále rastie.

Recepčná, ktorá pracovala v najlepších bratislavských hoteloch, zase Denníku N priznala, že o niektoré diskrétne služby sa nezaujímali len mužskí hostia. „Neverili by ste, koľko žien sa informovalo,“ spomína. Prevažovali hlavne tridsiatničky až štyridsiatničky, „často atraktívne, ani mi nepripadali výnimočne plaché alebo také, že by nemali inú možnosť ako si zaplatiť. A možno si chceli povyraziť ako muži. Spočiatku ma to šokovalo, neskôr ani nie.“

Ženy v najlepších rokoch

Aj spomínaný prieskum ukázal, že hoci sex

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |