Denník N

Fico a Ficová vypovedali proti Matovičovi, zaobchádzali s nimi špeciálne

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Premiér a jeho manželka v pondelok na NAKA vypovedali v kauze, kde je Igor Matovič obvinený z ich ohovárania.

Zadný vchod, mimoriadne zavretá garážová brána, zatiahnuté žalúzie a vysokí policajní funkcionári nastúpení privítať hosťa. Tak to dnes vyzeralo na policajnom prezídiu v Bratislave, kde premiér Robert Fico (Smer) a jeho manželka Svetlana v pondelok vypovedali v kauze, v ktorej je poslanec Obyčajných ľudí Igor Matovič obvinený z toho, že ich ohováral statusom na Facebooku.

Ficovci neprišli na prezídium ako iní bežní občania – cez hlavný vchod a vrátnicu –, ale bočným vchodom, na ktorý je potrebné špeciálne povolenie ministerstva vnútra. Aby si ich novinári nemohli nasnímať, polícia zatvorila aj garáž pri rampe, ktorou neustále vchádzajú a vychádzajú policajné autá.

Premiérova dodávka odchádza z polície. Foto N – Tomáš Benedikovič

Režim chránenej osoby

Premiér a jeho manželka vypovedali v kauze, ktorá je známa ako Belize. Matovič v júli 2015 zverejnil na Facebooku status, že má z anonymného zdroja informácie, že „pán vystupujúci ako predseda vlády si spoločne s manželkou v roku 2008 založili schránkovú firmu na Belize“ a založili si účty v banke na Belize, kde majú mať približne 674 miliónov dolárov. Poslanec vtedy ani neskôr podozrenia nepodložil hodnovernými dôkazmi či informáciami.

Fico aj s manželkou zvolali tlačovú besedu a pred úradom vlády vtedy predseda vlády vyhlásil, že Matovič klame. Zároveň od polície očakávali, že si všimne, že Matovič ich ohovoril. Teraz sa novinárom už

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie