Denník N

Špina na Clintonovú? To sa mi páči. Čo ukázali e-maily Trumpa juniora

Foto – TASR/AP, Twitter
Foto – TASR/AP, Twitter

Syn Donalda Trumpa zverejnil správy o plánovaní stretnutia, na ktorom mal získať negatívne informácie o Hillary Clintonovej. Analytici, demokrati aj niektorí republikáni ho kritizujú, Trump senior oceňuje jeho transparentnosť.

„Ak to je naozaj to, čo hovoríte, tak sa mi to veľmi páči,“ píše Donald Trump junior bývalému novinárovi a PR manažérovi Robovi Goldstonovi. Reaguje tak na správu, v ktorej mu Goldstone sprostredkovane ponúka negatívne informácie o Hillary Clintonovej. Dodáva, že sú od Ruska.

Prezidentovmu synovi to neprekáža, namiesto toho hneď uvažuje, kedy by ich mohol použiť. Prichádza k záveru, že najlepšie to bude zrejme na konci leta, keď sa konajú zjazdy demokratov a republikánov a kampaň sa začína stupňovať.

Neskôr si dohodne osobné stretnutie, na ktorom má informácie dostať. To všetko ukazujú e-maily, ktoré Trump mladší zverejnil krátko po tom, čo New York Times prišiel s informáciou, že má k dispozícii ich znenie.

Transparentní Trumpovci

Taktický ťah vychválil jeho otec, povedal, že svojmu najstaršiemu synovi „tlieska za jeho transparentnosť“.

Reportéri NY Times, ktorí na článku pracovali, však hovoria, že Trump junior e-maily zverejnil iba preto, že o nich noviny začali písať. Noviny Trumpa požiadali o stanovisko a oznámili mu, na čom pracujú. Krátko po tom sa na Twitteri objavili e-maily.

„Je to nezmysel. Všetci vedia, prečo sa tie e-maily dostali na verejnosť. Ak by sme sa tomu nevenovali, nezverejnili by ich,“ povedal Washingtonu Post jeden z reportérov, Adam Goldman.

A čo vlastne v e-mailoch je? Najväčší problém pre Trumpa juniora predstavuje pasáž, v ktorej mu Rob Goldstone dáva jednoznačne najavo, že informácie pochádzajú od Rusov. Dodáva, že Rusko tak chce

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Donald Trump

Teraz najčítanejšie