Ako Rusi obišli sankcie proti Krymu

Rusku sa aj napriek sankciám proti Krymu podarilo dopraviť na tento polostrov dve plynové turbíny, ktoré boli vyrobené v dcérskej spoločnosti nemeckého Siemensu. Nemci obviňujú z porušenia sankcií Rusov.

Prosím, potvrďte, ak chcete dostávať čerstvý newsfilter na e-mail.

Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Autor pracuje na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov UMB BB

Na pozadí minulotýždňového samitu G20 v nemeckom Hamburgu, kde hlavnú pozornosť pútalo bilaterálne stretnutie medzi Donaldom Trumpom a Vladimirom Putinom, sa v nemecko-ruských ekonomických, ale aj politických vzťahoch udiala jedna zásadná vec.

Na svetlo sveta sa dostali informácie o tom, že Rusom sa aj napriek reštriktívnym opatreniam zavedeným proti Krymu podarilo dopraviť na polostrov dve plynové turbíny vyrobené dcérskou spoločnosťou nemeckého koncernu Siemens. Nemci si tak na prvý pohľad zarobili na poriadny medzinárodný škandál, ale z porušenia obchodných podmienok obviňujú Rusov.

Čo sa vlastne stalo?

Nemecký koncern Siemens začiatkom tohto týždňa potvrdil, že na Krym boli dopravené dve turbíny. Za zodpovednú označili ruskú stranu a firma sa od týchto aktivít dištancovala. Dokonca zvažuje právne kroky proti ruskej strane.

V tomto prípade išlo o turbíny vyrobené dcérskou firmou Siemensu Gas Turbine Technologies v ruskom Petrohrade, v ktorej má nemecký koncern majoritný 65-percentný podiel. Podľa pôvodného zadania kontraktu boli štyri

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |