Denník N

Maďari rozšíria zákaz nedeľného predaja

Zákaz nedeľného predaja platí v Maďarsku vo veľkých obchodoch od polovice marca minulého roku. Foto - TASR
Zákaz nedeľného predaja platí v Maďarsku vo veľkých obchodoch od polovice marca minulého roku. Foto – TASR

Obchody nebudú môcť byť otvorené v nedeľu už ani v oblastiach, ktoré sú zapísané do svetového dedičstva UNESCO.

Obchody s rozlohou nad 200 štvorcových metrov v Maďarsku nebudú môcť byť otvorené v nedeľu už ani v oblastiach, ktoré sú zapísané do svetového dedičstva UNESCO. Podľa dnešného vydania denníka Népszava to vyplýva z novely zákona, ktorú predložili parlamentu v utorok.

Ak parlament schváli novelu, ktorá ruší jednu z doterajších výnimiek zákona o zákaze zamestnávať v nedeľu v obchodnom sektore, začne okamžite platiť, píše Népszava. Podľa denníka to bude zrejme ešte pred mesiacom máj.

Minister úradu vlády János Lázár vyhlásil, že zákaz zamestnávania v nedeľu sa do konca volebného cyklu v roku 2018 môže rozšíriť o ďalšie sektory. Zdôraznil, že z piatich miliónov zamestnancov v Maďarsku pracuje v nedeľu jeden milión.

Predseda Celoštátneho združenia podnikateľov a zamestnávateľov Ferenc Dávid pre Népszavu uviedol, že iniciovali referendum, v ktorom chcú presvedčiť ľudí, že nedeľňajšie otvorenie obchodov je prospešné. „Táto koncepcia je zlá, zákon treba odvolať,“ dodal.

Ak má pre vás práca našich novinárov pred prezidentskými voľbami väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete ich podporiť aj darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Dnes na dennike.sk

Ekonomika

Teraz najčítanejšie