Bikiny, burkiny a pivné bruchá

Dlho som si myslel, že keď našinci začali cestovať do všetkých možných kútov planéty, že niečo z toho sveta nasajú. Po rokoch som zmierený s tým, že nie.

Niekedy na začiatku deväťdesiatych rokov minulého storočia v jednej odľahlej tureckej dedine na Anatolskej plošine vyšla z kúpeľov skupina českých a slovenských žien. Muži boli zvedaví, čože sa vo vnútri odohrávalo, a ženy sa trochu hanbili rozprávať. Žeby kultúrny šok, hovorili sme múdro nad čajom. Bolo to tak. Moslimky zaskočili turistky tým, že boli hladko oholené. Úplne všade. Na rozdiel od Európaniek, ktoré sa náhle ocitli v kultúrnej defenzíve. Jasné, je to dávno, to si na Slovensku aj v Česku depilácia ešte len razila cestu a výrobcovia dámskych žiletiek na tučné časy ešte čakali. Prečo však o tom píšem?

V Česku už sa pár dní šíri „kauza“ niekoľkých moslimiek, ktoré sa vykúpali v celotelových plavkách (burkiny) v akvaparku pri Prahe. Za tento smrteľný hriech to schytali od kritikov oveľa viac než kdejaký násilník. Odporcovia sa síce vyhovárajú na hygienu, že sa plavkyne pred kúpeľom určite neumývajú a z plaviek padá do vody veľa špiny. Z týchto pseudoargumentov však na kilometre ďaleko cítiť tradičný rasizmus a odpor ku všetkému cudziemu, moslimskému obzvlášť. Hneď som si spomenul na turecké vidiečanky, ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |