Keď vybuchne prací prášok

O zložení výrobkov môžu najlepšie rozhodnúť spotrebitelia. Aj tak, že si ich nekúpia.

Je to zvláštne. V mnohých ohľadoch sme na tom na Slovensku najlepšie v histórii, no zároveň na tento stav nadávame, pretože na tom stále nie sme tak dobre ako iní, respektíve ako si myslíme, že by sme si zaslúžili. Napríklad v súvislosti s nerovnakým zložením výrobkov sa dokonca uchyľujeme k expresívnym výrazom ako „odpad“, ktorý by na západ od Petržalky nikto nepredával ani nekupoval. Nečudo, že po potravinách sa výbušnou látkou stávajú aj pracie prášky.

To je munícia, ktorá sa prekvapivo hodí do mnohých zbraní. Máte napríklad pocit, že napriek rečičkám sa na nás ľudia spoza bývalej železnej opony stále pozerajú skrz prsty? Rozdielna kvalita práškov je ďalší dôkaz. Nedôverujete veľkým koncernom, ktoré si podľa vás robia, čo chcú, a spotrebiteľské práva stále nie sú dostatočné? Otvára sa nový front spravodlivého boja.

Máte sklon k flagelantstvu? (Jasné, že v skutočnosti nebičujete samého seba, ale spoluobčanov, ktorí nie a nie dorásť na dostatočnú/vašu úroveň.) Dajte najavo, že hlavným problémom odlišného zloženia práškov sú zadubení Slováci, ktorí si nevedia dupnúť, samozrejme, s výnimkou vás, čo radšej všetko nakupuje

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Viac od tohoto autora? Napísal aj knihu rozhovorov s Marianom Leškom:obchod.dennikn.sk

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |