Smutný koniec veľkého talentu: 20-ročný Holanďan skolaboval na ihrisku a utrpel trvalé poškodenie mozgu

Mal byť jednou z nových veľkých hviezd Ajaxu Amsterdam, ale pred šiestimi dňami sa zrútil na zem počas prípravného zápasu a utrpel trvalé poškodenie mozgu bez akejkoľvek šance na vyliečenie.

Foto – TASR/AP

Abdelhak Nouri ukazoval veľký talent už od útleho veku. V juniorských tímoch Ajaxu si ho vážili, mal byť jednou z budúcich hviezd. Mal sa pridať k desiatkam ďalších skvelých hráčov, ktorých vychoval slávny amsterdamský klub.

V minulej sezóne mu tréner Peter Bosz (teraz v Borusii Dortmund) začal dávať šance v prvom tíme a očakávalo sa, že v tomto ročníku sa pomaly začne dostávať do základnej zostavy.

V prípravnom zápase proti Werderu Brémy 8. júla počas rakúskeho sústredenia v 72. minúte počas akcie svojich spoluhráčov na druhej strane ihriska sa pomaly naklonil nad trávnik a nakoniec si ľahol. Dôvodom bola srdcová arytmia.

Lekári ho okamžite ošetrovali, poskytli mu kardiopulmonálnu resuscitáciu (srdcovo-pľúcne oživovanie) a helikoptéra ho previezla do nemocnice. Nouriho stav bol stabilizovaný, srdce začalo normálne fungovať, ale vo štvrtok oznámili, že utrpel trvalé poškodenie mozgu.

V Amsterdame zostali šokovaní. Klub už počas týždňa zrušil viacero tréningov aj každoročnú oslavu s fanúšikmi na otvorenie novej sezóny.

Najhoršia správa

Optimistický nebol ani jeho starší brat Abderrahim, ktorý pre periodikum AD povedal: „Lekári sú pomerne presvedčení, že sa už nezotaví. Ak by sa zobudil, nebude schopný myslieť, jesť, hovoriť, kráčať alebo dokonca rozpoznať ľudí. Nebude schopný normálne fungovať.“

„Ale nevzdávame sa,“ dodal. „Boh rozhodne o jeho osude. Naše náboženstvo nás učí akceptovať veci a modlíme sa za jeho zotavenie. Myslíme si, že tento život je iba dočasný a to večné prichádza až po tomto živote. Každý by však chcel, aby najskôr dával góly.“

Riaditeľ Ajaxu Amsterdam Edwin van der Sar, inak legendárny brankár, povedal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |