Politici by mali ísť na týždňový tábor do nemocnice, odkazuje z infekčného režisérka Diana Fabiánová

Režisérka si predstavuje, ako by pobyt v štátnej nemocnici zvládol Andrej Danko. Nič zvláštne, stovky Slovákov tam sú predsa každý deň.

Keď mala Diana Fabiánová odchádzať na vytúženú dovolenku, skončila na Kramároch. Odtiaľ ľudí vyzýva zložiť sa na crowdfundingovú kampaň pre slovenských politikov – Zaplaťme im tábor:

„Povinne by pobudli v nemocniciach, ako bežní pacienti, a potom nech sa rozhodnú, kam rozmiestnia nevyhnutné milióny, ktoré neustále zdravotníctvo obchádzajú,“ napísala cez víkend na svojom facebookovom profile.

Diana Fabiánová študovala v Barcelone réžiu. V roku 2009 nakrútila dokument s názvom Mesiac v nás, príbeh dievčaťa trpiaceho bolestivou menštruáciou, ktorý si všimli aj vo svete a dostal sa do vzdelávacieho systému v USA. Fabiánová sa okrem režírovania venuje aj organizovaniu zoznamovacích večierkov a speed-datingu pre slobodných.

Za model si vzala predsedu SNS Andreja Danka. Predstavuje si, ako si politik chce umyť ruky, no žiadne mydlo na infekčnom oddelení nenájde. Ako prosí sestričku o kúsok toaletného papiera, no obíde naprázdno. Danko bol vlani v nemocnici, operovali mu žalúdok.

„Mydlo a záchodový papier, ktoré si zamestnanci musia nosiť do práce, sú nič oproti ostatným problémom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |