Glváč na výročie zostrelenia boeingu zbytočne kričal na Ukrajinu

Bývalý minister obrany sa tvári, ako keby Kyjev už-už vstupoval do NATO a on tomu zabráni.

Proruský separatista na stráži pri zostrelenom civilnom lietadle. Foto – TASR

Od zostrelenia letu MH17 uplynuli tri roky. Vďaka množstvu dôkazov je zrejmé, že tri stovky pasažierov civilného lietadla majú na svedomí Putinovi vojaci. Poslal ich na Ukrajinu pomáhať prokremeľským separatistom na Donbase. Konkrétne títo z nej rýchlo utiekli, hneď ako zistili, že nezostrelili ukrajinské vojenské lietadlo, ale malajzijský boeing.

Takmer s istotou išlo o omyl, a nie úmysel. Keby mali Rusi niečo také v pláne, aby následne katastrofu zvalili na Ukrajinu, pripravili by si celkom iné „dôkazy“ ako trápne obrázky narýchlo pozliepané vo fotošope. Takými sa snažili obalamutiť svet v tomto prípade.

Omyl však Putinovu zodpovednosť a vinu nezmenšuje. Ani fakt, že Ukrajina trestuhodne dovolila v blízkosti bojov prelety dopravných lietadiel, ako keby sa pod nimi nestrieľalo.

Pointa zostáva aj po troch rokoch rovnaká. Putin viedol nevyprovokovanú vojnu na území nášho suseda a zabil pri tom 298 nevinných ľudí v civilnom lietadle. Samozrejme, tých, ktorí pre jeho agresiu zahynuli na zemi, je omnoho viac. Celý čas to popiera a ešte aj má po svete fanúšikov zblbnutých jeho

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Konflikt na Ukrajine

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |