Denník N

Kotlebu majú plné zuby, mobilizujú ľudí v kraji, aby ho už nevolili

Zľava Malý cynik Jakub Pohle, Martina Strmeňová a Maroš Chmelík. Foto – Matej Brašeň
Zľava Malý cynik Jakub Pohle, Martina Strmeňová a Maroš Chmelík. Foto – Matej Brašeň

Výmena uniformy Hlinkovej gardy a fakle z Kauflandu za sako neznamená, že už nie je nacista, tvrdí Malý cynik.

V utorok 18. júla 2017 sa na dvadsaťdvadňovú cestu s karavanom po mestách, obciach aj totálne zapadnutých častiach Banskobystrického kraja spolu s kameramanom vydal 27-ročný Jakub Pohle.

Ľudia na Facebooku ho poznajú skôr pod prezývkou Malý cynik. Ako autor ironických vtipov si často robí žarty z extrémistov.

Za spomínaný čas by sa mal zastaviť na takmer šesťdesiatich miestach a precestovať viac ako 600 kilometrov najmä po rozbitých cestách. Prvá zastávka bola včera v Očovej, cestovateľská akcia má názov (Ne)tárajštreka.

Cieľom Malého cynika sú otvorené debaty s domácimi obyvateľmi o ich životoch a zaznamenávanie ich problémov a starostí na kameru. Zaujímať ho bude aj to, či a prečo volia Mariana Kotlebu.

Miesta debát budú rôzne – Jakub sa síce stretne aj s primátormi a so starostami, ktorým svoj príchod oznamuje vopred, primárne však chce debatovať s obyčajnými ľuďmi v uliciach a krčmách.

Nakrútené videá bude počas cesty priebežne pridávať na sociálnu sieť. Na konci z nich vznikne veľký dokument, ktorý dostanú všetci kandidáti na župana v kraji. Aby každý vedel, čo a kde treba urgentne riešiť v prípade, že by ho zvolili.

Na spoluprácu ho oslovila občianska platforma Nie v našom meste, ktorá vznikla v roku 2014 ako reakcia na zvolenie Mariana Kotlebu za župana. Jej aktuálna kampaň má názov Spolu je nás viac. Snahou je, aby už Kotleba voľby nevyhral. „Nielen pre jeho katastrofálne výsledky

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kúpte si knihu rozhovorov Karola Sudora s Fedorom Gálom

Do obchodu

Teraz najčítanejšie