Kto sú štyria Ficovi ministri na odstrel

Vláda si dala dvojtýždňovú letnú pauzu. Kto z ministrov by sa už z dovolenky do svojho úradu radšej nemal vrátiť? Tu sú odporúčania pre premiéra, koho odvolať.

Shooty: Vytrvalci, 5. septembra 2016.

Naposledy pred dvomi týždňami sa vláda pre nezhody v koalícii ani nezišla. Zasadne opäť teraz v strede leta.

Kým začnú ministri riešiť čokoľvek iné, mali by sa v kabinete udiať zásadné zmeny, odísť by podľa hodnotenia viacerých osobností aj Denníka N mali títo štyria: minister vnútra Robert Kaliňák, minister školstva Peter Plavčan, minister práce Ján Richter a minister obrany Peter Gajdoš.

Kaliňáka s Plavčanom najčastejšie označili aj osobnosti v ankete Denníka N a viacerí menovali aj premiéra Roberta Fica.

„Peter Plavčan je úplne bezradný v tom, ako v školstve pokračovať. Chronická choroba je Kaliňák. Mal byť dávno preč a je to vred, ktorý telo našej vlády humpľuje,“ hovorí Miroslav Kusý.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Kaliňák je na odchod od začiatku

Povesť kedysi nedotknuteľného chránenca Roberta Fica a po odchode Pavla Pašku jasnej dvojky strany zničila už na začiatku volebného obdobia kauza Bašternák a každá nová informácia mu len priťažuje.

Len stručne: dvanásť miliónov eur zaplatil v hotovosti, bola to doba kešu, Bašternák je náš človek, informácie z ministrovho účtu ukázali, že mu priamo od Bašternáka prišli peniaze, a vysvetlenie bolo, že s ním vlastne obchodoval. Po tomto prípade tiež zľudovel neoficiálny slogan polície a tejto vlády „skutok sa nestal“.

Ku kauze Bašternák sa medzičasom pridal aj zvláštny prístup polície k podnikateľovi z mafiánskych zoznamov Mariánovi Kočnerovi. Robertovi Kaliňákovi nepridal ani čudesný výrok, podľa ktorého korupcia na najvyšších miestach vlastne neexistuje. „Na to, aby sa stíhala korupcia na najvyšších poschodiach, by ju museli tí najvyšší predstavitelia páchať,“ povedal.

Jasný adept na odvolanie je Kaliňák aj podľa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom