Denník N

Facebookom sa šíri fotka ženy, ktorá sa v Poprade kúpala v burkinách, akvapark ju bráni

Žena v burkinách na kalifornskej pláži Newport Beach. Ilustračné foto – TASR
Žena v burkinách na kalifornskej pláži Newport Beach. Ilustračné foto – TASR

Burkiny spĺňajú hygienické štandardy a my sme povinní rešpektovať všetkých ľudí bez ohľadu na ich vierovyznanie, vysvetľuje AquaCity Poprad. Ženy sa v útočnej diskusii mnohí ľudia zastali.

Stránka „Hrdí vlastenci, hrdí Slováci“ patrí na Facebooku k tým menším, odoberajú ju necelé dve tisícky ľudí. Jeden z jej posledných postov z pondelka sa však virálne šíri celým slovenským Facebookom. Má už tri tisícky zdieľaní, stovky reakcií a komentárov.

Zobrazuje fotku ženy, ktorá sa podľa jej neznámeho autora kúpala v popradskom akvaparku v takzvaných burkinách, moslimských plavkách, ktoré zahaľujú celé telo.

„To, čo sme ešte pred nedávnom videli len na fotkách zo západnej Európy, máme už aj v Poprade,“ píše sa v statuse k fotke. „Takáto hygiena v čiernych handrách a v 30-stupňových teplotách je určite v poriadku. Zbohom, Aquacity, nikdy viac,“ končí sa popis admina stránky.

Akvapark: Burkiny spĺňajú štandardy

Pod fotkou sa strhla búrlivá diskusia, v ktorej sa veľa ľudí ženy zastalo, vrátane jedného človeka priamo z Tatier.

„Túto paniu som obsluhoval v infocentre v Tatrách a môžem povedať, že bola slušná, milá a vôbec som z nej nemal pocit, že by nebola čistotná,“ napísal.

„Pochádza zo Singapuru, v Nemecku žije 8 rokov a za manžela má Nemca. Ak by to nejakého rasistu zaujímalo, tak ten Nemec bol biely ako vápno. Vychádzajúc z predsudkov, ktoré o moslimoch máme, myslím si, že moslim nebol a ona bola zahalená z vlastného presvedčenia a nie preto, že ju niekto doma do toho núti.“

Areál popradského akvaparku. Foto – AquaCity Poprad

Admin stránky argumentoval najmä hygienickými štandardmi, ktoré podľa neho burkiny nespĺňajú.

Lucia Blašková z AquaCity Poprad hovorí, že to tak nie je. „Naša spoločnosť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie