štvrtok

Fico: Mňa vôbec nezaujíma názor nejakého úradníka, R2 sa bude stavať

Politici kritizovali útvar Hodnoty za peniaze, ale nič konkrétne sa v plánoch na R2 nezmenilo.

Robert Fico. Foto - tasr

Koaliční lídri sa zhodli na tom, že minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) má ďalej pripravovať výstavbu rýchlostnej cesty od Zvolena do Košíc (R2) tak, ako sa to píše v programovom vyhlásení vlády.

"Očakávam (...), že stavba bude pokračovať tak, ako sme to navrhli v programovom vyhlásení vlády," povedal premiér Robert Fico po zasadnutí koaličnej rady.

Má to byť odpoveď vládnej trojky na návrh analytického útvaru Hodnota za peniaze, že by sa oplatilo debatovať o tom, či sa nedá južnému regiónu pomôcť aj skôr a efektívnejšie. Na debatu mohlo byť v niektorých častiach vylepšovanie parametrov aktuálnej cesty, jej rozširovanie či výstavba rýchlostnej cesty v polovičnom profile, to znamená s jedným pruhom pre každý smer.

"Mňa vôbec nezaujíma názor nejakého úradníka," povedal Fico.

Projekt Hodnota za peniaze sa spomína aj vo vládnom programe.

Béla Bugár (Most-Híd) chápe výsledky dohody tak, že už žiadne spomalenie v príprave a výstavbe R2 nepríde. Pripomenul, že sa už robili ústupky na Soroške, kde má byť nakoniec tunel s jedným pruhom pre každý smer a že pri Kriváni sa škrtla drahá estakáda.

"Žiadne spomalenie ani zastavenie nebude," vyhlásil Bugár s tým, že minister dopravy Árpád Érsek môže vziať do úvahy pripomienky. "Je to v rukách pána ministra," rečnil Bugár.

Vo vládnom programe sa píše, že "v záujme vlády bude pokračovať aj vo výstavbe južného ťahu R2 medzi mestami Zvolen a Košice".

Zdroj: NDS, čierne úseky sú hotové, zelené plánované, červené rozostavané.

Debatu o ceste R2 doviedol na úroveň koaličnej rady Bugár po tom, ako prišla reč na Sorošku. Vtedy vycestoval podporiť protestnú blokádu do Rožňavy (Most-Híd tam získal 16,8 percenta vo voľbách), ktorú na Soroške zorganizovali aktivisti.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 96315 z vás dostáva správy e-mailom