Danko ešte pritvrdil, v Smere aj v Moste diskutujú, ako si s ním poradiť (+video)

V Smere sa ozvali hlasy, ktoré pripustili aj predčasné voľby, či odvolávanie ministrov vrátane Petra Plavčana v prípade, že SNS bude trvať na svojich požiadavkách.

Foto – archív TASR

Čo chce SNS doplniť do koaličnej zmluvy:

  • zvýšenie minimálnej mzdy v štátnej správe,
  • 13. a 14. plat bez odvodov,
  • zriadenie slovenských aeroliniek,
  • investičné stimuly do kúpeľníctva,
  • aby minister financií neblokoval výstavbu infraštruktúry,
  • aby ministri nekomentovali verejne prácu svojich kolegov,
  • aby koaličná rada zasadala v pravidelných intervaloch,
  • aby sa na rokovanie vlády nedostávali návrhy, ktoré neprerokovala koaličná rada.

Predseda SNS Andrej Danko rozohral vypovedaním koaličnej zmluvy takú vysokú hru, že by mohla byť nad jeho sily. Po sťažnostiach premiérovi na utorkovej koaličnej rade, že sa ho Smer snaží za chrbtom potopiť, jeho strana pred piatkovou koaličnou radou prichádza s ďalšími a ďalšími obvineniami partnerov vo vláde. V Smere aj v Moste-Híd to sledujú s veľkou nevôľou.

Už tesne po koaličnej rade Smer spochybnil prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška. Novinárom obšírne hovoril, ako sa Smer spojil proti jeho strane s OĽaNO a že premiérovi poradcovia rozbehli listom rektorov o eurofondoch komplot proti ministrovi školstva Petrovi Plavčanovi. To nahnevalo nielen Smer, ale aj Bélu Bugára, ktorý na Pašku reagoval na tlačovke a hovoril o úpale.

Požiadavky cez noviny

Ani vyhláseniami o sprisahaní proti SNS však Andrej Danko neskončil. Jeho strana dnes cez Plus 1 deň vypustila sériu požiadaviek, ktoré chce na piatkovú koaličnú radu priniesť aj napriek tomu, že Smer odkázal, že ustupovať nemieni. Neskôr ich ešte pre TASR potvrdil aj podpredseda Paška s vysvetlením, že ich zverejnením chcú docieliť, aby sa ich partneri na rokovanie o zmenách a doplnkoch koaličnej zmluvy mohli pripraviť.

Plavčan je na dovolenke, Fico si prišiel označkovať ministerstvo SNS. Autori: Vladimír Šnídl, Martina Koník

 

Ministri by teda podľa SNS nemali komentovať prácu svojich kolegov, koaličná rada má zasadať v pravidelných intervaloch, na vládu nemajú ísť návrhy, ktoré neprerokovala koaličná rada, a žiada aj faktické veci, ako zvýšenie minimálnej mzdy v štátnej správe, trinásty a štrnásty plat bez odvodov, národného leteckého dopravcu, či naliať peniaze do kúpeľníctva.

Danko sa podľa informácií Denníka N už dostal do situácie, keď v Smere aj v Moste začali uvažovať aj o krokoch

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |