Fico vysvetlil ministrovi za SNS, že chce mať posledné slovo pri vojenských nákupoch (+video)

Opravené 18. 8. – Premiér uprostred koaličnej krízy nečakane prišiel na ministerstvo obrany a preberal s Dankovým ministrom mnohomiliónové zákazky, ktoré tam chystajú.

Fico vlani v auguste v prítomnosti Gajdoša hovoril, že očakáva európske riešenie. Foto – TASR

Deň pred ďalším stretnutím lídrov koaličných strán sa premiér Robert Fico stretol s ministrom obrany Petrom Gajdošom za SNS. Vo štvrtok doobeda nečakane prišiel na jeho ministerstvo. Stretnutie ohlásili na poslednú chvíľu, dopredu o ňom nevedeli ani Gajdošovi úradníci.

Podľa pozvánky boli jeho témou „vojenské spôsobilosti Európskej únie“. Z premiérovho následného vyhlásenia však vyplynulo, že s Gajdošom hovoril hlavne o zákazkách na stíhačky a obrnené vozidlá, ktoré momentálne chystajú nominanti SNS na ministerstve.

Fico na krátkom brífingu povedal, že Slovensko pri týchto projektoch musí ísť „cestou európskych riešení“. Pripodobňoval to k tomu, že aj USA razia teóriu America first, najskôr Amerika. „Mojím cieľom je, aby Slovensko spolupracovalo s najvýznamnejšími európskymi krajinami, ako sú Nemecko a Francúzsko. Prvá oblasť, kde sa od nás bude očakávať európske správanie, je oblasť vojenských spôsobilostí,“ vysvetlil Fico.

K aktuálnym vzťahom v koalícii nepovedal nič. Podobne ako pri iných príležitostiach neumožnil novinárom položiť otázky. Pri odchode sa ho chceli spýtať, čo hovorí na to, že minister školstva Peter Plavčan je na dovolenke uprostred krízy, ktorú vyvolal jeho škandál s eurofondmi. Premiér neodpovedal.

Video: Plavčan je na dovolenke, Fico ďalej uteká pred otázkami
autor: Vladimír Šnídl

„Pán minister to jasne pochopil“

Aký zmysel malo dnešné Ficovo vyhlásenie? Premiér pred novinármi nepriamo povedal, že chce mať pri vojenských nákupoch posledné slovo. Andrej Danko to môže vnímať ako jasný odkaz,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Kniha od tohto autora: Pravda a lož na FacebookuViac info

Koaličná kríza

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |