Chcete lepšie vyjadrovať emócie? Choďte do kina na Emoji

Emoji je možno prvý mainstreamový animovaný film pre rodiny, ktorý počítače nielen využíva v animácii, ale z nich aj robí tému.

Foto – Falcon

Nápad je to zvláštny, ale prečo nie. Keď mohli byť hrdinami animákov naleštené karosérie, kocky lega a vulgárne potraviny, prečo by sme sa nemohli pozerať na oživené emotikony. Na Emoji fascinuje niečo iné ako postavy.

Príbeh malých digitálnych ikoniek zo smartfónu má zmysel len v súčasnosti: 2017 plus-mínus pár rokov k dobru. Pred desiatimi rokmi väčšina technológií z príbehu jednoducho neexistovala a o ďalších desať-pätnásť bude pokrok tak popredu, že mu budú rozumieť len zberatelia retra.

Je to niečo zlé? Nie, vôbec nie. Tu a teraz, je to najmä vydarená zábava.

Do hlbín smartfónu

Myšlienka pripomína pixarovskú snímku V hlave (2015), zdravovedný seriál pre pamätníkov Bol raz jeden život či klasiku Woodyho Allena Všetko, čo ste chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať, akurát bez sexu, lebo je to pre deti.

Gro deja sa odohráva v útrobách smartfónu.

Každá appka v mobile je svetom samým osebe. Domovom emotikonov je mesto Textopolis. Tu sa ikonky množia, rodia, dorastajú, pracujú. Zmyslom ich životov je predviesť sa na displeji telefónu. Je tu Úsmev, Plač, Palec hore, Diabol, Kako a stovky ďalších obrázkov.

Poslaním každého emotikonu je stotožniť sa s jedinou predpísanou emóciou či významom. Takto si hlavný hrdina, tínedžerský smajlík menom Gene, musí osvojiť výraz znudeného skeptika, ako to od neho chcú rodičia a spoločnosť.

Emoji sa až tak veľmi nelíši od iných detských filmov s priezračným výchovným odkazom. Opäť je to najmä príbeh outsidera, ktorý musí akceptovať svoje pravé ja.

Zaujímavý je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |