Favoritmi sú City a United, Chelsea to bude mať ťažké. Otázky a odpovede k novej sezóne Premier League

V piatok sa začal už dvadsiaty piaty ročník anglickej Premier League, podľa mnohých najlepšej ligy sveta. Hneď úvodný zápas priniesol sedem gólov.

Titul v novej sezóne obhajuje Chelsea Londýn. Podľa odborníkov však nie je hlavným favoritom na zisk prvenstva. Foto AP.

Kedy sa oficiálne začína Premier League?

Nový ročník Premier League už odštartoval v piatok 11 augusta. Úvodný zápas bol mimoriadne dramatický, Arsenal v ňom otočil výsledok a porazil Leicester 4:3. Dnes, v sobotu, proti sebe nastúpi až štrnásť tímov, medzi nimi aj favoriti ako Chelsea, Manchester City či Liverpool. V nedeľu sa potom odohrajú dva zápasy, v ktorých sa predstaví Tottenham proti Newcastlu a Manchester United proti West Hamu.

Ktoré tímy postúpili a ktoré vypadli z Premier League?

Nováčikmi v Premier League sú Newcastle, Brighton a Huddersfield. Newcastle je staronový tím, ktorý určite potrápi aj tých najlepších. Zaujímavé bude pozorovať Brighton a Huddersfield, ako sa ukážu v najvyššej lige. Vypadol Sunderland, Hull City a Middlesbrough.

Kto vyhrá anglický titul?

O titul sa určite pobijú tímy z Manchestru, Londýnu a Liverpoolu. Podľa expertov z BBC má najväčšiu šancu Manchester City a po ňom sused United. Obhajca titulu Chelsea to bude mať tento rok ťažké, ale určite bude siahať na najvyššie priečky. Minulý rok sa v skvelom svetle predstavil Tottenham, ktorý už dlhodobo siaha na titul, ale zatiaľ nemal to šťastie, a aj to bude motiváciou do tohto roku. Následne je tu Arsenal a Liverpool, ktorým dlhodobo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |