Kríza sa naťahuje a otvára veľa otázok: Čo sa deje s Ficom? Spamätá sa Danko? Zmieri ich Bugár?

Robert Fico a Béla Bugár budú cez víkend čakať, či sa Andrej Danko umúdri a príde sa zmieriť. Inak môže byť vládna kríza ešte vážnejšia.

Bugár nechce dávať ultimáta. foto N – Tomáš Benedikovič

Úrad vlády v piatok ráno na poslednú chvíľu tesne pred začiatkom kľúčovej koaličnej rady oznámil, že premiér Robert Fico má zdravotné problémy.

Stretnutie premiéra s Andrejom Dankom a Bélom Bugárom malo upokojiť situáciu v koalícii a vyriešiť to, že predseda SNS vypovedal koaličnú dohodu. Napokon sa nič také neudialo, vládna kríza sa naťahuje a otvára mnoho aj nových otázok.

1. Aký je zdravotný stav Roberta Fica?

Zatiaľ sa neobjavil žiaden dôkaz o tom, že by si premiér zdravotnú indispozíciu vymyslel. O tom, že mu nebolo v piatok ráno dobre, nepochybujú napríklad v Moste-Híde.

V koalícii sa hovorí, že nejde o nič vážne, ale skôr o nevoľnosť, ktorá sa uňho objavila pre problémy s obehovým systémom a už viackrát preto zrušil svoj program. Do poriadku sa zvykol dať v priebehu niekoľkých dní.

Ficove zdravotné problémy neskončili ani po operácii srdca, na ktorej bol na jar minulého roka krátko po parlamentných voľbách. Pracovný program premiér napríklad narýchlo rušil pre zdravotné problémy (virózu) aj v marci tohto roku. Zdravotnými dôvodmi ospravedlnil aj vlani svoju neúčasť na súde v prípade ohovárania jeho exministra Jána Počiatka.

Už pred niekoľkými rokmi mával Fico veľké problémy s krčnou chrbticou a nie je jasné, či pretrvávajú dodnes.

2. Komu by mohlo vyhovovať odloženie vyjednávaní?

Zrušenie koaličnej rady vyhovuje nateraz najmä

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |