Babišovi hrozí stíhanie, ktoré môže zničiť celú jeho stranu

Za načasovanie žiadosti o zbavenie imunity nesie najväčšiu zodpovednosť sám Andrej Babiš – on a jeho ľudia naťahovali vyšetrovanie jednoduchej kauzy.

Pred voľbami rozdával Andrej Babiš šišky. Foto – TASR

Ak by sa potvrdilo, že česká polícia načasovala žiadosť o vydanie Andreja Babiša na policajné stíhanie zámerne pred parlamentné voľby, ktoré by mal so svojou stranou vyhrať, bola by to vážna rana pre dôveru občanov v demokraciu a právny štát.

To, že je policajné stíhanie a jeho načasovanie len súčasťou snahy ho zdiskreditovať, však zatiaľ naplno hovorí len Babiš. A to netreba brať vážne.

Nielen preto, lebo je to reflex – niečo podobné by tvrdilo veľa našich politikov aj v situácii, keby ich polícia prichytila, ako práve odchádzajú z cudzieho domu s vrecom napchatým cennosťami jeho majiteľov. Babiš navyše celú svoju politiku postavil práve na tom, že sa vydáva za mučeníka, čo chce dať štát do poriadku, zlí tradiční politici sa mu v tom snažia zabrániť, vymýšľajú na neho všetko možné a každá negatívna správa o ňom je len súčasť veľkého protibabišovského komplotu.

A že tých zlých správ bolo – od temnej komunistickej a eštebáckej minulosti až po ešte temnejšiu súčasnosť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |