Denník N

Tóth nedopoval, ale musia to potvrdiť zahraniční odborníci, tvrdí slovenská disciplinárka

Matej Tóth na tlačovke po vypočúvaní na Disciplinárnej komisii Slovenského atletického zväzu 15. augusta 2017. Foto - tasr
Matej Tóth na tlačovke po vypočúvaní na Disciplinárnej komisii Slovenského atletického zväzu 15. augusta 2017. Foto – tasr

Slovenský atletický zväz vydá svoje stanovisko v priebehu týždňov, celý prípad očistenia mena Mateja Tótha sa môže ťahať aj rok.

Všetci piati členovia Disciplinárnej komisie Slovenského atletického zväzu sa zhodli, že nenašli žiadne dôkazy o tom, že by Matej Tóth dopoval.

Napriek tomu však ešte neposkytli definitívne stanovisko pre Medzinárodnú asociáciu atletických federácií (IAAF). Tomu ešte budú predchádzať názory ďalších odborníkov.

Tótha obvinila IAAF, ktorá mu zároveň pozastavila činnosť. Prípad na prvom stupni vyšetrujú na Slovenskom atletickom zväze svojou disciplinárkou. Jej rozhodnutie pôjde na IAAF, posledným možným odvolacím orgánom je Športový arbitrážny súd v Lausanne.

„Chceme osloviť najmä zahraničných (odborníkov), aby rozhodnutie, pod ktoré sa podpíšeme, malo väčšiu váhu,“ povedal predseda disciplinárky Ivan Čillík.

Disciplinárka sa tak chce vyhnúť prípadným podozreniam, že len akceptovala analýzy, ktoré si objednal samotný Tóth.

Definitívne vyjadrenie displinárky by malo prísť v priebehu týždňov. Podľa generálneho manažéra atletického zväzu Vladimíra Gubrického zvyčajne trvá vyslovenie konečného verdiktu medzinárodnou autoritou okolo roka.

Odborníci zo šiestich krajín

Matej Tóth sa podozrenia z nezrovnalostí vo svojom biologickom pase snažil vyvrátiť 250-stranovým dokumentom, v ktorom sa na jeho stranu postavilo sedem

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kúpte si knihu o Matejovi Tóthovi Odchýlka

Do obchodu

Matej Tóth

Teraz najčítanejšie